Братовбивчу війну на Сході України благословив російський патріарх Кирило

Братовбивчу війну на Сході України благословив російський патріарх Кирило

Постійним членом православних делегацій в Україні був Гіркін-Стрєлков

Росія готувала диверсії на Сході України під прикриттям церкви та патріарха Кирила.

Російський слід в анексії Криму і підтримці терористів на Донбасі відкрився трохи під іншим кутом. Виявляється, що так званий "Стрєлок" Ігор Гіркін - один з очільників терористів на Сході - добре вивчив Україну ще до окупації Криму, під патронатом Російської православної церкви і кремлівського мільярдера, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Розкопані факти свідчать: прикриваючись православ'ям, члени російської Думи разом зі "Стрєлком" готували спецоперацію в Україні задовго до кримського псевдореферендуму.

"Свята" делегація

За місяць до захоплення Криму, 30 січня, у Сімферополь під патронатом Російської православної церкви та патріарха Кирила з Афону привезли православну святиню - Дари Волхвів. Безпеку цінної реліквії християнського світу довірили охороняти Ігору Гіркіну, що керує нині терористами на Донбасі і відомий за псевдонімом Стрєлков.

"Фактично Гіркін, прикриваючись цією святинею, використав поїздку для проведення розвіддіяльності на території України, в Криму, і проводив зустрічі з керівником самопроголошеного уряду Аксьоновим", - розповів оперативник СБУ Володимир.

З'ясувалось, що Гіркін був майже постійним членом православних делегацій в Україні. Є підтвердження, що він планомірно відвідував Південні і Східні єпархії УПЦ. Фактично це можна розцінювати тепер як розвідувальну і підготовчу місію. І, судячи з усього, він був не один такий паломник.

Журналісти з'ясували, як Путін використовує церкву у війні

Журналісти з'ясували, як Путін використовує церкву у війні

У січні разом з Гіркіним в Криму висадився цілий десант російських політиків у складі делегації Дарів Волхвів. Серед них був російський мільярдер Костянтин Валерійович Малафєєв та депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Дмитро Саблін.

Останній - один із керівників Всеросійської організації ветеранів "Бойове братство". Він відомий тим, що підтримував російські війська у Чечні, а пізніше - сирійську армію. Має відзнаки ФСБ.

Також у делегації був Олег Лебєдєв - теж член партії "Єдина Росія". Колишній афганець та теперішній керівник обласних організації бойових мистецтв.

"Заслуговує на увагу спілкування Стрєлкова з особою на ім'я Костянтин Валерійович. По суті, це є Малафєєв. Ця розмова є доповіддю про проведену роботу", - розповів СБУшник Володимир, згадавши про доповідь, яка була записана на Пасху, коли бойовики розстріляли українських військових.

Патріарх Кирило благословив криваві сутички на Сході України

Склад кримської делегації Російської православної церкви не міг обійтися без благословіння патріарха Кирила Гундяєва, який фактично віддав формування релігійної делегації на відкуп Федеральній службі безпеки та Головному розвідуправлінню Росії.

"Очевидно, що привезення так званих Дарів волхвів в Україну - це була така система, коли під прикриттям цієї акції перевезти терористів", - розповів священик Московського патріархату, який живе і служить на Сході України. Він приховує своє ім'я та обличчя, оскільки один з небагатьох на Луганщині, хто відстоює цілісність держави.

Його сповідь на камеру шокує, бо підтверджує: Дари волхвів були не єдиною спецоперацією під прикриттям російської церкви. У Слов'янську диверсійна група, яка і стала центром терору на Донбасі, взагалі була під опікою російської церкви.

Святі зрадники

Журналістське розслідування доводить, що частина православної церкви Московського патріархату стала важливим елементом так званої "гібридної війни" Росії проти України. Адже існує ціла мережа священиків, що активно допомагають російським бойовикам на Сході.

"Це Слов'янськ, Славкурорт, це Дружківка, це Краматорськ, це офіційно. Це лідери Московського патріархату, це священики благочинь, протоієреї. Вони не є рядовими священиками. Священнослужитель на Славкурорті, отець Віталій, є інформація, що він закликав брати в руки зброю і захищати Росію від українців. В Краматорську, Слов'янську ми можемо бачити, як священики Московського патріархату налаштовують людей проти України, проти українців", - розповів священик.

Мова йде про реальне використання культових приміщень, церков і навіть Святогірської лаври як баз для диверсійних груп. Служба безпеки України підтверджує такі висновки, бо перевірила дзвінки переляканих громадян, які повідомляли про бойовиків та зброю.

"Коли почалися перші бунти, то автобуси з російськими номерами зупинялися біля ОДА, виходили звідти бойовики зі зброєю, а потім ці автобуси бачили на території Святогорської лаври, також бачили їх у тих готелях по області, які існують при храмах", - розповів священик.

Утім, київські ієрархи переконливо відмежовуються від терористів і намагаються відслідковувати подібні тенденції. "Ми зв'язалися з намісником Святогірської лаври Арсенієм. Він спростував інформацію і про наявність бойовиків, і про те, що лавра зачинена", - повідомляв речник УПЦ МП Георгій Коваленко.

Митрополит Іларіон
Командує цим парадом отців-сепаратистів, за чутками, митрополит донецький та маріупольський Іларіон. Він безпосередньо спілкується з Кирилом Гундяєвим, оминаючи Київську метрополію.

"Іларіон не виступатиме офіційно, що він проти України і за Росію. Але є теж дані з його оточення, коли сказали, що російські війська стоять за сто метрів від кордону України, то він сказав, що будемо зустрічати ці війська, як визволителів", - розповів священик.

Іларіон уже тривалий час вважається очима і руками російського патріарха Кирила в Україні. Також він був особистим другом Віктора Януковича. "Свого часу він товаришував дуже добре з Януковичем, потім що Янукович і сім'я фінансували, і є інформація, що і зараз фінансують всі будівельні об'єкти, монастирі, собори. Звісно, він підтримуватиме свого патрона. Я знаю, був частим гостем у Кирила Московського. Кирило йому благоволить", - зізнався священик.

За даними журналістів, до сепаратизму причетний і митрополит Одеський Агафангел. Початком трагедії в Одесі, за даними газети Сегодня, були снайперські гвинтівки і автомати, які роздав парафіянам священик одної з церков міста одразу після проповіді про святу Русь.

"Зброя, з якої сьогодні в Одесі сепаратисти розстрілюють учасників маршу за єдність України і мирних жителів, роздавалася вчора ввечері в одній із церков міста. Під час ранкового молебню за святу Русь нібито один зі священиків роздав парафіянам автомати і снайперські гвинтівки", - пише видання.

Судячи з усього, в середині УПЦ МП є радикальне крило, підпорядковане безпосередньо Гундяєву, і це породжує вкрай драматичні для української православної церкви процеси. Бо патріарх Кирило не тільки не відгукнувся на прохання Київської метрополії зупинити війну, а й дозволив Кремлю використати у цій війні церкву.

"Багато архієреїв та духовенство Московського патріархату, скажімо, вони не всі такі, як митрополит Іларіон Донецький (а ця людина ненавидить все українське), тому що є архієреї в Московському патріархаті, які за єдину Україну", - запевнив священик.

За інформацією ТСН.Тиждень, митрополит черкаський і канівський Софроній розпорядився не згадувати патріарха Кирила Гундяєва у проповідях. Це викликало обурення у правої руки Кирила митрополита Іларіона Алфеєва, який пообіцяв доповісти Кирилу про порушення канонів. Днями Алфеєва не пустили в Україну. І вже вчора за вказівкою того ж Алфеєва в кримській єпархії під час служби не згадують митрополита Української православної церкви Московського патріархату Володимира.

Та це лише видимі ознаки майбутнього розколу. Бо московський ієрарх порушив, здається, щось більше, ніж канони церкви. Мовчазне благословіння патріарха Кирила православним стріляти один в одного - злочин перед судом Божим. А активна участь у перетворенні церкви на базу ФСБ - злочин перед судом кримінальним. Можливо, відповісти доведеться перед обома.

Як повідомлялося раніше, АТО на Донбасі має успіх: бої тривають, але на боці терористів вже нікому воювати.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація