Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Будапешт підтримує сепаратизм?": Угорщина запланувала акцію "Самовизначення для Закарпаття" – Клімкін

МЗС України направило ноту протесту.

Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило посольству України про намір провести 13 жовтня акцію під гаслом "Самовизначення для Закарпаття".

Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Це що, Будапешт підтримує сепаратизм?", - написав міністр.

За словами Клімкіна, українське зовнішньополітичне відомству направило угорській стороні ноту протесту з вимогою заборонити цю акцію.

"Впевнені, Угорщина й надалі поважатиме територіальну цілісність України", - зазначив голова МЗС.

ВідеоУкраїнське МЗС сподівається на конструктивний діалог з Угорщиною

 

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

ВідеоВікторія Сюмар назвала заяву Угорщини щодо України оголошенням холодної війни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції