Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Бурштинова справа": Розенблат заявив, що зареєстровані від його імені законопроекти були підробленими

Також адвокат нардепа розповів, із якими коштовностями Розенблата зняли з літака.

Зареєстровані 2016 року у Верховній Раді законопроекти за підписами депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова сфальсифіковані.

Про це заявив нардеп Борислав Розенблат, пише "Українська правда".

"Я не підписував і не вносив ці законопроекти. Хтось підписав і вніс їх від мого імені. А за законом депутат має персонально підписувати проекти, які вносить. Я сьогодні йду до Генпрокуратури давати свідчення з цього приводу і писатиму заяву про злочин", - наголосив він, додавши, що про реєстрацію законопроектів дізнався вже після відкриття кримінального провадження проти нього.

Як зазначається, йдеться про два законопроекти, які фігурують у кримінальній справі проти Розенблата і Полякова, зареєстровані у Верховній Раді під номерами №5436 і №5437 за їхніми підписами щодо оподаткування діяльності, пов’язаної з видобутком бурштину.

Згідно з результатами почеркознавчої експертизи, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз за ініціативою НАБУ, підписи під законопроектами не належать цим депутатам.

"Ця експертиза показала, що Розенблат не ставив жодних підписів і не здійснював жодних дій в інтересах агента Катерини. Ми чекали на результати експертизи, щоб подавати заяву, бо в іншому випадку справу б не розслідували", - сказав адвокат нардепа Олексій Шевчук.

Окрім цього, нардеп провів експертизу коштовностей, які він мав при собі, коли його затримали в аеропорту "Жуляни" і зняли з літака.

"Це золоті прикраси. Згідно з експертизою, яку проводив Державний гемологічний центр України, це були не діаманти, а аметисти, топази, хризоліт - це дорогоцінні каміння 2-4 порядку. А також фіаніт – синтетичний недорогоцінний камінь. Жодних діамантів не було. Вартість цих нібито "діамантів", згідно з результатами екпертизи, становить до 44 доларів. Мова йде про каміння", - зазначив Шевчук.

Нагадаємо, в червні 2017 року Національне антикорупційне бюро України розкрило схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардепи Розенблат і Поляков. Під виглядом рекультивації в Житомирській області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі, – понад 300 тис. грн. 19 червня детективи НАБУ затримали охоронця народного депутата, який тоді ще був у "Блоці Петра Порошенка", Борислава Розенблата під час отримання хабара в розмірі 200 тис. доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції