Був на боці прем'єра, а до Криклія запитань не мав: Зеленський прокоментував зміни в уряді

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
1091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Був на боці прем'єра, а до Криклія запитань не мав: Зеленський прокоментував зміни в уряді

Фото: УНІАН

В Україні 20 травня з'явилися три нових міністри.

Президент Володимир Зеленський прокоментував кадрові переставляння в Кабміні: звільнення трьох міністрів та призначення нових на їхні крісла. 

Про своє бачення старих міністрів та очікування від нових, він розповів під час пресконференції 20 травня.

Президент каже, що був проти звільнення міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Мовляв, "боявся дестабілізації в коронавірусний час", а тому не втручався у ситуацію. 

"Прем'єр-міністр не зміг більше працювати з міністром охорони здоров'я паном Степановим. Чесно скажучи, достатньо довго я був проти (звільнення голови МОЗ - Ред.) саме через дестабілізацію. Все ж таки міністр охорони здоров'я несе повну відповідальність за боротьбу із COVID-19, вакцинацію населення тощо. Я знаю деталі ускладнень їхніх відносин: чому і за що. В цій ситуації я був повністю на стороні прем'єр-міністра України. Більше було неможливо було працювати в такому режимі", - наголосив він. 

За словами Зеленського, складні стосунки між урядовцями могли повністю дестабілізувати ситуацію в МОЗ: "У цій ситуації ми допустити такої дестабілізації просто не могли. Тому вибір очевидний. Головний санітарний лікар, який відповідає тепер за все".

Президент наголосив, що до ексміністра інфраструктури Владисла Криклія "багато питань не має". Він залишиться в команді відомства: отримає нову почаду. Яку саме, глава держави не повідомив. 

"Нам треба дуже швидко будувати Україну. Це стосується не тільки доріг - це стосується катастроф на "Укрзалізниці", це стосується морських портів та адміністрацій морських портів, державних чи державно-приватних авіаперевезень. Багато речей, про які я вам говорю, не з'явилися. Я вважаю, це дійсно складно. Питання не тільки до міністра - питання до його команди. Вони повинні були зробити. Я вважаю, що вони не змогли, вони не встигли. Часу в мене немає", - сказав Зеленський.

Він зауважив, що потужний і серйозний результат в інфраструктурних проєктах показав голова "Укравтодору" Олександр Кубраков: "Тому він став міністром".

Залишиться в Міністерстві економіки і колишній очільник відомства Ігор Петрашко. "Буде відповідати суто за дуже важливу реформу в Україні та буде залишатися (на сьогодні така у мене є інформація, якою я можу поділитися) в Офісі президента. Він буде відповідати і координувати земельну реформу і допомагати пану Лещенку. Земельна реформ - там важливий момент зрощення. Я вважаю, що він професіонал у цьому напрямку, а тому дуже допоможе", - сказав Зеленський. 

Щодо призначення нового керівника відомства Олексія Любченка, то його президент назвав "досвідченою та фаховою людиною". За словами Зеленського, щодо цього призначення співпало і його бажання, і бажання очільника Кабімну Дениса Шмигаля. 

Зеленський прокоментував зміни в уряді: чому він був проти звільнення Степанова

Зеленський прокоментував зміни в уряді: чому він був проти звільнення Степанова

Нагадаємо, під час позачергового засідання 18 травня парламент звільним трьох міністрів. Якщо міністр інфраструктури Владислав Криклій та економіки Ігор Петрашко самі написали заяви на звільнення, то очільник МОЗ Максим Степанов йти не хотів: подання про його відставку зробив прем'єр Денис Шмигаль. 

Під час засідання 20 травня депутати призначили трьох нових керівників міністерств: керівником Мінекономіки призначили голову податкової Олексія Любченка. Мінінфраструктури очолив керівник "Укравтодору" Олександр Кубраков. МОЗ - санлікар Віктор Ляшко. 

Новини України: Верховна Рада голосуватиме за трьох нових міністрів

Новини України: Верховна Рада голосуватиме за трьох нових міністрів

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1091
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація