БЮТ вимагає судити Азарова за статтею Тимошенко

БЮТ вимагає судити Азарова за статтею Тимошенко

Миколу Азарова звинувачують в тому ж, що і Юлію Тимошенко / Фото: Facebook

Терьохін вказує на перевищення службових повноважень Азаровим при підписанні договору про зону вільної торгівлі з СНД.

Депутат від БЮТ Сергій Терьохін звернувся до Генпрокуратури з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності прем'єра Миколу Азарова за тією ж статтею, що і екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

Терьохін вказує на перевищення службових повноважень главою уряду при підписанні у жовтні минулого року в Санкт-Петербурзі договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з СНД. Бютівець стверджує, що Азаров перевищив службові повноваження, оскільки діяв за власною ініціативою, без відповідних вказівок від президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, раніше ЗМІ з посиланнями на джерела у владі повідомляли, що нові норми договору виявилися для української сторони неприємною несподіванкою.

"З якихось причин у процесі підготовки до підписання в текст були внесені півсотні товарних груп, що підпадають під вилучення і обмеження з боку Росії. Тобто говоримо про зону вільної торгівлі, а підписуємо договір про торгівлю вельми невільну, вигідну лише одному з партнерів. Взагалі-то це шулерство: в парафований документ поправки не вносяться", - сказав один з чиновників.

За його словами, російська сторона посилила свої позиції і в розділі розгляду торговельних спорів. Але українська делегація про це не знала.

У Києві обурилися підміною, але не афішували скандальну ситуацію, намагаючись залагодити її по дипломатичних каналах. Саме тому, як стверджує співрозмовник, договір про ЗВТ ніяк не потрапить на ратифікацію до Верховної ради. У листопаді уряд оголосив, що вніс текст в ВР, але документ до моменту реєстрації було повернуто назад до кабінету міністрів. А в лютому-березні керівництво Ради кілька разів повідомляло, що документ не був зареєстрований до розгляду депутатами.

Зараз ситуація ще більше заплуталася: російський парламент завершив ратифікацію того варіанту, який підписали прем'єри. І щоб повернутися до попереднього варіанту документа, який був парафований, Держдумі довелося б спочатку скасувати щойно затверджений договір.

Повʼязані теми:

Наступна публікація