"Це не буде Мінськ-3". Пристайко переказав текст майбутнього рішення "нормандської четвірки" щодо Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зустріч лідерів чотирьох країн запланована на 9 грудня.

За підсумками саміту лідерів чотирьох країн - України, Росії, Німеччини та Франції - 9 грудня в Парижі має бути ухвалене спільне рішення "нормандської четвірки". Його проєкт сторони вже узгодили.

Про це розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, пише "Європейська правда".

Глава зовнішньополітичного відомства наголосив, що цей проєкт не є новим документом – він був узгоджений на початку осені, однак досі саме він лишається робочим варіантом, який має лягти в основу фінального рішення лідерів.

"Ще 2 вересня радники лідерів чотирьох країн затвердили заключні положення комюніке, яке буде оприлюднене після завершенні саміту. Документ, скажу чесно, не зовсім амбітний, він дуже обережний. На сьогоднішній момент документ передбачає фіксацію досягнень", - сказав Пристайко.

Міністр переказав зміст положень, які зазначені в узгодженому проєкті.

"Лідери відзначають успішне розведення на трьох ділянках і пропонують визначити наступні точки розведення. Лідери відзначають успішний обмін, який відбувся, і пропонують прискорити роботу щодо наступного етапу обміну, включаючи ідею всіх на всіх. Далі, лідери вимагають визначити наступні ділянки для розмінування, і так далі. Тобто дуже короткий документ, в кінці якого у проєкт написано, що лідери уповноважують свої переговорні команди продовжити підготовку наступних (ініціатив). Це загальні фрази, які перетворяться на документ тільки після завершення зустрічі глав держав", - розповів Пристайко.

Міністр наголосив, що наразі не йдеться про принципові рішення, що змінюють черговість чи зміст мінських домовленостей.

"Це не буде Мінськ-3", - запевнив Пристайко.

Міністр закордонних прав України також назвав RUxit головним очікуванням України від "нормандської зустрічі".

Відео Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

Конкретний план із чіткими строками закінчення війни та повернення українських територій - такий план-максимум на переговори у "нормандському форматі" повідомив Андрій Єрмак. Мінімум, на що розраховують в Парижі, - домовитися про припинення вогню та обмін полоненими. Самі ж списки на обмін ще формують.  

Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції