Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Це нова реальність: у ЦВК прокоментували рішення ВР щодо їхнього розпуску

Це нова реальність: у ЦВК прокоментували рішення ВР щодо їхнього розпуску

Представники ЦВК не будуть оскаржувати рішення президента та депутатів.

Центральна виборча комісія, яку раніше звільнила Верховна Рада, вважає рішення парламенту політичним і немотивованим, але оскаржувати його не будуть. Про це розповіли заступник глави ЦВК Євген Радченко та секретарка ЦВК Наталя Бернацька у коментарі видання "Українська правда".

"На риболовлю поїду…у нас зараз більше організаційні речі: кабінети звільнити, поприбирати. Що ж тут незрозумілого? Ми це розцінюємо як політичне рішення… Ми – всьо… Якщо парламент вважає так, то хай буде", - сказав Радченко про плани на майбутнє.

На його думку, рішення Ради несправедливе, але сенсу його оскаржувати не бачить, оскільки воно політичне.

Як відомо, після рішення Ради ЦВК зібралася на нараду. Бернацька запевнила, що колектив зібрався, щоб попрощатися.

"Після рішення парламенту ми зібралися колективом, щоб попрощатися, сказати слова подяки, бо ми відпрацювали дуже важкий рік", - розповіла Бернацька. 

"Ми оцінюємо, що це нова реальність. Вперше в Україні з’явилася партія монобільшості у парламенті. І, звичайно, природним є їх бажання перезавантажити всі можливі органи, незважаючи на той 7-річний строк повноважень, який передбачений законом для ЦВК для того, щоб чергові вибори проводилися тим складом ЦВК, який не має жодного відношення до тих парламентарів, які підуть на ці вибори", - прокоментувала вона рішення депутатів. 

За її словами, перезавантаження стосується не тільки ЦВК, а й інших органів влади, судової системи.

"Сподіваюся, що з нашим досвідом ми знайдемо якусь цікаву сферу, в якій можна бути корисним. Але наразі нічого конкретно сказати не можу, бо тільки сьогодні цю новину отримали. У мене найщасливіший чоловік, що відбувся розгін ЦВК, бо за останній рік він мене майже не бачив", - додала секретарка ЦВК про плани після звільнення.

Нагадаємо, 10 вересня народний депутат Олексій Гончаренко оприлюднив подання президента України Володимира Зеленського про звільнення членів Центральної виборчої комісії. За даними ЗМІ, формальним приводом для звільнення членів ЦВК стане ситуація на 198 окрузі Черкаської області, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу" Наталії Дяченко.

Пізніше народна депутатка від фракції "Слуга народу" Аліна Загоруйко пояснила, що Зеленський вважає, що всіх членів ЦВК треба звільнити через "бездіяльність" під час реєстрації кандидатів на вибори, а також "необ'єктивність".

12 вересня профільний комітет Верховної Ради підтримав подання президента Володимира Зеленського і рекомендував парламенту звільнити усіх членів Центральної виборчої комісії. У ЦВК зазначили, що припинення їхніх повноважень може поставити під загрозу встановлення легітимних та законних результатів виборів.

13 вересня Верховна Рада України ухвалила рішення про звільнення усіх членів Центральної виборчої комісії. За це в цілому проголосував 341 нардеп.

Відео Верховна Рада звільнила нинішній склад ЦВК

Питання щодо зміни складу ЦВК підняли наприкінці минулого тижня, хотіли винести на голосування ще вчора, але, подейкували, що в парламенті немає потрібних трьохсот голосів.  

Верховна Рада звільнила нинішній склад ЦВК

Залиште свій коментар

Вибір редакції