"Це окрема держава": Зеленський не вірить у реформування "Укрзалізниці" найближчим часом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами президента, на реструктуризацію компанії потрібно багато грошей.

Найближчим часом реформування "Укрзалізниці", найімовірніше, не відбудеться через низку проблем.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції.

"Укрзалізниця - це окрема держава. Змінено керівника УЗ, там є Наглядова рада, в них є на папері, на жаль, тільки на папері, повністю реформа "Укрзалізниці". Чи вірю я в те, що це відбудеться найближчим часом? Ні. Те, що я там зараз бачу, - поки що ні", - наголосив він.

За словами Зеленського, реструктуризація "Укрзалізниці" на папері дуже складна, потрібно дуже багато грошей.

"Є вантажні перевезення. Є пасажирські. І ви нічого не зробите. Ми не можемо в найскладніші часи для України підвищити ціну на пасажирські квитки. До речі, це в усій Європі дотаційний напрямок - залізниці, нічого з цим не зробиш", - зазначив він.

Також президент уточнив, що "Укрзалізниця" найбільше заробляє на вантажних перевезеннях, а у зв’язку з епідемією коронавірусу їхня кількість зменшилася.

"Через коронавірус багато зупинено, насамперед експорт. Вони показали проблематику, вони показали, які повинні бути замовлення, а тут моя позиція, що треба насамперед робити замовлення державні, для державних підприємств. Є виділені гроші, є розуміння обсягів цих коштів, мені здається, 3-5 млрд гривень. Наприклад, Крюківський завод, там більше 100 вагонів. Треба зробити замовлення. Це і заробітна плата, і робочі місця", - додав Зеленський.

Окремо він зазначив, що є програма про розширення і допомогу виробництву не тільки вагонів, "а й інші є напрямки".

"Поки що це на папері, на жаль, вони скаржаться на коронавірус, я розумію, що частково це є правда. Через місяць, коли ми вийдемо з цього складного процесу (ситуація з коронавірусом - прим.ред.), ми обов’язково перейдемо до реформування "Укрзалізниці", - резюмував президент.

Нагадаємо, 29 січня Кабмін звільнив голову "Укрзалізниці" Євгена Кравцова. Йому закидали засилля корупції в галузі вантажних перевезень.

Тимчасовим виконувачем обов'язки голови правління "Укрзалізниці" призначили члена правління компанії Желько Марчека. Конкурс на посаду нового керівника було вирішено розпочати 11 лютого. На це планують витратити понад 830 тисяч гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції