Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Це перемога України". Порошенко назвав створення Антикорупційного суду "історичним днем"

Глава держави подякував народним депутатам за гарний подарунок на четверту річницю його президентства.

Ухвалення Верховною Радою України закону "Про Вищий антикорупційний суд" є історичним рішенням.

Про це заявив президент України Петро Порошенко.

"Це є перемога. Перемога України. Перемога українського народу. Моя перемога як президента України. Перемога українського парламенту на чолі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Перемога українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Я вважаю, що сьогоднішній день є історичним. Вітаю з цим вас всіх. І хочу просто по-людськи подякувати, подякувати за дуже гарний подарунок на четверту річницю мого президентства", - зазначив він, додавши, що це рішення також є перемогою кожного народного депутата з 315, які проголосували за його законопроект.

За словами Порошенка, у жодній країні світу не існує настільки рішучих законодавчих актів, як ухвалені Верховною Радою України і підписані ним.

"Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури. Антикорупційний суд з таким рівнем незалежності, з таким рівнем захисту, з таким, я сподіваюсь, рівнем ефективності, ми маємо зробити якомога швидше. Дехто мене критикував, коли я звернувся з проханням завершити процедуру створення антикорупційного суду в Україні вже 2018 року. Це не є обіцянка. Це є наша з вами спільна справа", - наголосив він.

Глава держави звернувся до уряду і Міністерства фінансів з  проханням ухвалити необхідні рішення, щоб відкрити фінансування зі створення Антикорупційного суду, а також закликав міжнародні організації "запропонувати Вищій кваліфікаційній комісії судів відповідних кандидатів до Міжнародної ради експертів, які будуть відігравати центральну роль у формуванні суду разом з Вищою кваліфікаційною комісією судів".

"Хочу звернутися до кандидатів-українців, які представляють народ України, із суддівського корпусу, з адвокатського корпусу, з науковців – не бійтеся брати участь у конкурсі. Служіть Україні. Забезпечте функціонування ефективного і незалежного Антикорупційного суду. Бо тільки через вашу байдужість це може не відбутися", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні, 7 червня, Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається створення Антикорупційного суду. Про основні положення законопроекту читайте тут.

Залиште свій коментар

Вибір редакції