Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Величезна перемога і плід зусиль дуже багатьох людей: Джемілєв прокоментував отримання Томосу

Це акт, що зміцнює незалежність України, - додав Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв зауважив, що отримання Томосу – знакова не тільки для православних християн, а й для всього народу України.

Про це він заявив в інтерв’ю "Крим.Реалії".

«Це акт, що зміцнює незалежність України. Розірвані узи, які були нав'язані Україні Російською імперією більше 400 років тому. Пройдуть століття, але цей день і подія і тоді будуть вказані в підручниках. Це величезна перемога і плід зусиль дуже багатьох людей», – наголосив він.

За словами Джемілєва, зусилля із здобуття українською церквою незалежності здійснювалися з перших днів незалежності країни, але лише після початку війни і окупації Росією частини українських територій стала остаточно видною необхідність автокефалії.

«Ми піднімали це питання в наших бесідах із Вселенським патріархом Варфоломієм ще в 90-і роки, але в той період Константинополь ще не наважувався псувати відносини з Москвою. При цьому Росія чинила шалений опір надання автокефалії, вдаючись і до спроб підкупу, і до інших хитрощів», – сказав кримськотатарський лідер.

Мустафа Джемілєв підкреслив, що політика впливатиме на церковні відносини і надалі.

Як повідомлялося раніше, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

ВідеоТомос у Києві: у Софії Київській показали історичний документ

Томос уже в Києві. Сьогодні вранці документ, який засвідчив створення незалежної української церкви, привезли до святої Софії. Сувій заносили разом президент Порошенко та митрополит Епіфаній. А під Софією купчилися сотні людей в очікуванні хвилини, коли завершиться служба і Томос можна буде побачити зблизька. 

Томос у Києві: у Софії Київській показали історичний документ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції