"Це відкриє нову сторінку". У МЗС анонсували зустріч Зеленського та Орбана

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна сподівається знизити рівень ескалації.

Очільник МЗС Вадим Пристайко анонсував зустріч між лідерами України та Угорщини Володимиром Зеленським та Віктором Орбаном.

Про це він сказав у інтерв’ю ТСН.ua.

Він зазначив, що наразі оперативно планується зустріч українського президента з угорським прем’єром, та зустріч на рівні глав МЗС, хоч формат може і змінитися.

"На превеликий жаль, просто фізично не вистачає часу для такої розмови, але ми дійсно вирішили піти поза межі формального протоколу, просто терміново і оперативно провести одну зустріч, яка б дозволила стартувати нашим перемовинам", - уточнив Пристайко.

За його словами, Україна не сподівається розв’язати всі питання за один раз. "Очевидно, що ця проблема, яка є, вона скоріше має коріння у внутрішній політиці Угорщини, ніж у відносинах між Україною та Угорщиною. Але ми спробуємо ці питання, національні питання, питання освіти і мови (вирішити – ред.)", - сказав він.

Прийстайко наголосив, що особливо це складно зробити на тлі 100-річчя Тріанонського договору – мирного договору, укладеного у Першій світовій війні між Антантою та Угорщиною, за яким остання серед іншого втрачала території, зокрема і Закарпаття.

Очільник МЗС пояснив, що зустріч Зеленського та Орбана хочуть провести, "щоб знизити рівень ескалації, змінити рівень наративу цього діалогу" і "врешті-решт вийти на нормальний рівень".

"Наприклад, ми вже подовжили до 2023 року імплементацію закону про освіту, особливо сьомої статті, яка турбувала угорських партнерів. Тобто половину наших домовленостей ми вже виконали. Зараз йдеться про приватні школи, які мають бути виведені з-під дії цього закону. Україною буде ухвалено новий закон про середню освіту, який, загалом, ці питання, що турбують угорську громаду Закарпаття (вирішить), а це те, що нас турбує", - додав Пристайко.

За його словами, українську сторону турбують насамперед власні громадяни з угорським походженням, а не заспокоєння угорських партнерів.

"І ми це зараз зробимо і це відкриє нову сторінку, щоб сісти на переговори на нормальному, позитивному тлі", - підсумував Пристайко.

Про врегулювання ситуації на Донбасі, нову співпрацю між ЄС та НАТО та способи вирішення конфліктів із країнами-сусідами читайте у повному інтерв’ю ТСН.ua міністра закордонних справ України Вадима Пристайка.

Відео Очільник МЗС анонсував майбутні закордонні візити президента

В ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що найближчим часом Зеленський відвідає Лондон. Однак пріоритетом лишається візит на саміт у "нормандському форматі".

Очільник МЗС анонсував майбутні закордонні візити президента

Залиште свій коментар

Вибір редакції