"Це зближує нас": як привітали українців з безвізом європейські політики

ТСН.ua зібрав заяви європейських політиків щодо історичної події.

Європейські політики привітали Україну з початком безвізового режиму із країнами ЄС.

ТСН.ua зібрав заяви європейських політиків щодо історичної події.

Зокрема, Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні записала відео з нагоди набуття чинності безвізового режиму між Україною і Євросоюзом, яке опубліковане у Twitter Єврокомісії.

"Сьогодні ми прибрали бар'єр між українцями і громадянами країн ЄС. Більше немає віз для короткострокових поїздок між нашими країнами. Ми це зробили, і ми зробили це разом", - сказала Могеріні.

Вона також додала, що це створює нові можливості.

"Україна втілила реформи для своїх громадян, про які ми просили, і ми в Європейському союзі дотрималися обіцянки. Це те, що ми називаємо win-win рішення. Це створює нові можливості для всіх нас, зміцнює наші економіки, безпеку і нашу дружбу", - прокоментувала Могеріні.

Також із початком дії безвізу Україну привітав президент Європейської ради Дональд Туск.

"День, який запам'ятаємо. Безвізові подорожі для українців стали реальністю. Це зближує нас", - написав Туск у своєму Twitter.

Своєю чергою, посол Швейцарської Конфедерації в Україні Гійом Шойрер заявив, що після запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом та іншими країнами Шенгенської зони Україна може податися за київською княжною Анною Ярославною, щоб гідно увійти у європейську родину.

"Хотілося зазначити, що сьогодні така визначна дата, 11 червня, і це такий дуже дивний збіг... Я дуже щасливий, що саме сьогодні Україна може податися за Анною Київською, яка першою поїхала до Європи, долучитися і піти за нею, і гідно увійти у європейську сім'ю", - заявив Шойрер.

З ним погодилася посол Французької Республіки Ізабель Дюмон, яка назвала запровадження безвізового режиму важливим святом. Вона сказала, що безвіз створює "вільний доступ до Європи з усіма її цінностями".

"Сподіваюсь, що свято Франкофонії, а також свято вільного доступу українців до Європи - безвізовий режим - дадуть нам змогу ще більше радіти сьогодні, і що українці зможуть їхати від сьогодні у вільну та Франкофонну Європу", - сказала Дюмон.

Однак, посол Канади Роман Ващук нагадав, що хоча Україна не має безвізу з Канадою, але вже цього літа запроваджується зона вільної торгівлі між країнами. 

Нагадаємо, раніше ТСН.ua зібрав в інфографіці все, що українцям необхідно знати про безвізовий режим з Євросоюзом – куди можна поїхати, як оформити біометричний паспорт і скільки грошей необхідно мати для перетину кордону тієї чи іншої країни.

прапор ЄС, безвіз, Євросоюз
Reuters

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: