Це #зрада. Рада дозволила чиновникам брехати в деклараціях

Згідно з новим законом, чиновники отримали безліч можливостей приховувати майно.    

Народний депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв заявляє, що парламент зробив крок назад в антикорупційному законодавстві, проголосувавши за зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій держслужбовців

За його словами, відповідно до документу, ті, хто "збреше в деклараціях", не будуть відповідати перед законом щонайменше ще два роки.

"І отримали ще безліч можливостей приховувати майно", - переконує депутат.

"Тексту цього шахрайства ніхто не бачив. Все прямо з трибуни зачитав депутат від Блоку Порошенка Вадим Денисенко. Готуємо протест про порушення Регламенту. Треба мобілізація громадськості та європейських партнерів задля вето Президента", - наголосив Соболєв.

Щойно Парламент зробив крок назад в антикорупційному законодавстві.Ті, хто збреше в деклараціях, ще мінімум два роки н...

Posted by Єгор Соболєв on Tuesday, February 16, 2016

Крім того, народний депутат від "БПП" Сергій Лещенко також стверджує, що відповідно до документу, державні чиновники та політики "отримали право брехати в деклараціях".

"Законом на рік відкладено настання кримінальної відповідальності за неправдиві відомості в деклараціях", - написав він у Facebook.

Лещенко зазначив, що багаторазово намагався порушити провадження на депутата від "Опозиційного блоку" Льовочкіна через незадекларовану віллу на Лазуровому узбережжі Франції, а інші депутати вимагали провадження проти голови ДФС Насірова за квартиру в Лондоні. Водночас у нардепа Мартиненка, за його словами, незадекларований офшор на Панамі, "куди він отримував відкати за "Енергоатом".

"По кожному випадку було отримано відмову в провадженні, оскільки кримінальна відповідальність за брехню в декларації не діє", - розповів нардеп.

"Окрім того, закон також послаблює антикоррупційні практики. Він обмежив кількість родичів, чиє майно треба декларувати, та підвищив поріг декларування коштовностей та подарунків втричі - з 50 до 150 мінімальних зарплат (тобто можна не декларувати "подарунки" ціною 200 тисяч гривень!)", - наголосив Лещенко.

Депутат закликав керівника представництва Євросоюзу Яна Томбінського не визнавати ухвалення цього закону як виконання вимог безвізового режиму та наполягати на запровадженні кримінальної відповідальності вже за підсумками декларування в 2016 році.

Я не любитель цього хештега, але це #зрада. Верховна Рада під проводом виконання євроінтеграційних законів знову пошила ...

Posted by Сергій Лещенко on Tuesday, February 16, 2016

Журналіст Олексій Мустафін у Facebook зазначив своєю чергою, що ЄС мав би ввести санкції проти депутатів, які проголосували за цей законопроект.

"На місці ЄС я б не тільки не погодився на безвізовий режим, а й ввів би санкції проти хлопців, які так нахабно водять його за ніс", - наголосив він.

Журналіст Денис Бігус оприлюднив перелік правок, які були внесені просто перед голосуванням за повернення електронного декларування.

1. Декларування фінансових зобов'язань тепер починається з цифри або в 2 (по паперовій версії) або в 3 (за версією з голосу) рази вище. З 100 або 150 мінімумів відповідно.

2. Декларування видатків підняли з 20 до 100 мінімумів.

3. Декларування готівки і банківських коштів підняли з 50 до 100 мінімумів.

4. Членів сім'ї переформулювали так, що залишилися тільки чоловіки/дружини і діти.

5. У декларації більше не вказується місце фактичного проживання, тільки реєстрація.

6. Можна не вказувати вартість майна, якщо воно не є джерелом доходу.

7. Відповідальність за недекларування вводиться лише з 2017 року.

8. Декларується тільки те рухоме майно, яке придбано після початку нової системи декларування. 

Итак, вот перечень правок, которые были внесены с голоса депутатом Денисенко прямо перед голосованием за возврат электро...

Posted by Денис Бигус on Tuesday, February 16, 2016

Нагадаємо, сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада ухвалила за основу та вцілому зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій держслужбовців.  За відповідний закон проголосували 238 нардепів. Він входить до пакету "безвізових" законів.Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: