Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Час каденції Зеленського може стати вирішальним для євроінтеграції – Клімкін

Головний дипломат країни вважає, що шлях до членства може відкритися через кілька років.

Найближчі кілька років можуть стати вирішальними для долі інтеграції України до Європейського союзу. Так вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє УНІАН.

"У нас є багато політиків, які вважають, що тут майже все вирішено. Я вважаю, що ми не повинні брехати ні собі, ні тим, для кого це питання реально дуже важливе. Я вважаю, що у нас є шанс інтегруватися в Європейський союз", - заявив він. І додав, що "інтеграція в ЄС в кращому випадку триватиме для нас, умовно, років 14-15, може, більше".

Успішність цього процесу, на думку Клімкіна, залежатиме від низки факторів. Серед них – інтеграція балканських країн, після чого і може відкритися можливість повноцінної інтеграції вже для України. "На це є реальний шанс, і потім почнуться переговори про вступ", - наголосив міністр. При цьому Україна має підготуватися до цього, зокрема "добре попрацювати над угодою про асоціацію", оскільки з нею не все так благополучно, як хотілося б.

Голова МЗС також звернув увагу на те, що Україна побудована за принципом "бізнесових олігархічних кланів", тому щодо неї виникають запитання про реальне функціонування верховенства права, на котрі держава має надати переконливі відповіді. "Після того, як почнуться переговори про вступ, я думаю, що це буде тривати 7, 8, 10 років", - поділився міркуваннями міністр. І наголосив, що разом із європейськими друзями цей шлях можна здолати. "Якщо ми всі попрацюємо, реально ми всі, я тут зовсім не жартую. У нас такий шанс є, але є шанс, що ми ніколи не встигнемо в останній вагон, оскільки ЄС теж стає все складніше. Тому від того, як ми будемо рухатися наступні 3-5 років, може залежати, чи ми взагалі туди потрапимо, чи ні. Я абсолютно серйозно кажу", - резюмував Клімкін.

Як повідомлялося, 8 липня в Києві відбувся 21-й саміт Україна – ЄС. За його підсумками президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Дональд Туск та президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер виступили зі спільною заявою. В документі йдеться про продовження євроінтеграції України, подальшої співпраці в рамках зони вільної торгівлі, ЄС готовий виділити другий транш допомоги в розмірі 500 млн євро.

Відео Клімкін заявив про початок політичної відпустки

Слід притягнути до відповідальності міністра закордонних справ Клімкіна - це заявив очільник президентського офісу Андрій Богдан на продовження скандалу через неузгоджену з президентом дипломатичну відповідь на російську ноту щодо можливості звільнення полонених українських моряків. У команді Зеленського наполягають: зовнішньополітичну позицію України представляє глава держави, тому головний дипломат має доповідати президенту про свої наміри.    

Клімкін заявив про початок політичної відпустки

Залиште свій коментар

Вибір редакції