Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Частка Росії у зовнішній торгівлі знизилася до 8% – Порошенко

За словами президента, за цей важкий час Україна змогла забезпечити економічне зростання.

Частка Росії в загальному балансі зовнішньої торгівлі України за час російської агресії скоротилася до 8%.

Про це сьогодні, на відкритті українсько-литовського бізнес-форуму, повідомив президент України Петро Порошенко, передає Інтерфакс.

"Нам було оголошено не тільки загарбницьку війну, війну у вигляді агресії і анексії Криму, нам було оголошено економічну блокаду ... Абсолютно незаконно, в порушення всіх правил СОТ, без будь-яких пояснень був закритий російський ринок. З 36%, ви знаєте, скільки сьогодні становить частка Росії в загальному балансі зовнішньої торгівлі України? – 8%", – наголосив Порошенко.

За словами глави держави, за цей важкий час Україна забезпечила економічне зростання.

Порошенко також зазначив, що зараз Євросоюз лідирує в торгівлі з Україною.

"Яке зараз місце посідає ЄС? Беззаперечне перше місце – більше 45%", – сказав президент, додавши, що вважає недостатнім і цей показник.

Зазначається, що згідно з даними Держстату, експорт послуг з України до Росії за 9 місяців цього року зменшився до аналогічного періоду минулого року на 1,5% – до 2,22 млрд, тоді як імпорт послуг з Росії впав на 40,9% – до 0,30 млрд. У структурі експорту послуг на РФ припадає 31,8%, імпорту – 8,1%.

Щодо торгівлі товарами, то експорт до РФ у січні-вересні цього року скоротився на 30,1% – до 2,55 млрд, тоді як імпорт з РФ – на 34,3%, до $3,62 млрд. У структурі експорту товарів на РФ припало 9,9%, імпорту – на 13,1%.

Сумарно за зовнішньоторговельного обігу України товарами та послугами за 9 місяців 2016 року 64,23 млрд, частка Росії становила близько 13,5%.

На останньому піку економічного співробітництва в 2011 році, до початку застосування Москвою торговельних обмежень щодо Києва, експорт послуг у РФ становив $ 5,46 млрд, або 40,9% всього українського експорту послуг, а імпорт послуг з РФ – відповідно $ 0,95 млрд, або 15,3%.

Що стосується торгівлі товарами, то експорт у Росію в 2011 році досяг 19,82 млрд, або 29% всього українського експорту товарів, тоді як імпорт – відповідно 29,13 млрд, або 35,3%.

Сумарно при зовнішньоторговельному обігу України товарами та послугами у 2011 році $170,54 млрд, частка Росії становила близько 32,5%.

Нагадаємо, 12 грудня, із нагоди 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та Литвою до Києва приїхала президент Литви Даля Грибаускайте. Візит Грибаускайте розпочався з офіційної церемонії зустрічі на ґанку Адміністрації президента. Згодом у них були заплановані зустріч віч-на-віч, повідомляє прес-служба Порошенка.

За підсумками вони оприлюднили спільну заяву. У ній йдеться про плідну співпрацю між країнами та дипломатичні відносини, які пройшли випробування часом. У заяві Порошенко та Грибаускайте засудили окупацію Криму та російську агресію на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції