Чехія внесла Україну до списку безпечних країн, незважаючи на введення воєнного стану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці не з окупованих регіонів не зможуть отримати політичний притулок у цій країні.

Міністерство внутрішніх справ Чехії включило до списку безпечних країн Україну.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook посол України в Чехії Євген Перебийніс, цитуючи міністра внутрішніх справ Чехії Яна Гамачека.

"Згідно з проведеним нами аналізом, Україна належить до країн, де Конституція забезпечує основоположні права і свободи, включно зі свободою пересування, тому ми не бачимо причин для того, щоб не включити її до безпечних країн", - сказав очільник МВС Чехії.

Своєю чергою заступник голови Комітету у закордонних справах Палати депутатів парламенту Чехії Ян Ліпавський також підтримав позицію Гамачека.

"Запровадження воєнного стану в деяких регіонах України терімном на один місяць не є перешкодою для того, щоб ми вважали Україну безпечною країною", - зазначив він.

ВідеоМВФ продовжить співпрацю з Україною попри запровадження воєнного стану

Це у телефонній розмові з президентом України підтвердила директор-розпорядник фонду Крістін Лагард. Україна не може отримати черговий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду вже півтора роки, бо не до кінця виконувала всі вимоги щодо реформ та нових законів. 

МВФ продовжить співпрацю з Україною попри запровадження воєнного стану

Як пояснив Перебийніс, список безпечних країн використовується під час розгляду прохань про надання політичного притулку.

"Відтепер заяви на отримання притулку в Чехії розглядатимуться лише від тих громадяни України, які прибули з окупованих Росією українських регіонів - Автономної Республіки Крим та ОРДЛО. Звернення громадян з інших регіонів України автоматично вважатимуться безпідставними", - заявив дипломат.

Міністерство внутрішніх справ Чехії розширило список безпечних країн, включивши до нього, зокрема, Україну. Цей список...

Опубликовано Yevhen Perebyinis Среда, 28 ноября 2018 г.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

В ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", який згодом затвердили українські депутати.

Зазначимо, воєнний стан вводиться в областях, що розташовані на кордоні з Російською Федерацією, Молдовою, а також на узбережжі Чорного та Азовського морів: Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька, Запорізька та Херсонська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції