Через місяць в Україні почнеться перша із трьох хвиль мобілізації у Збройні сили - графік

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через місяць в Україні почнеться перша із трьох хвиль мобілізації у Збройні сили - графік

У 2015 році буде три хвилі мобілізації та відновлять призов в армію. Ілюстрація / ТСН.ua

Відновлять обов'язковий призов в армію, куди братимуть чоловіків від 20 до 27 років.

Наступного року Україну чекають три хвилі мобілізації і відновлюється призов в армію. Це вчорашнє рішення Ради національної безпеки та оборони - остання гучна новина тижня.

Як повідомив новопризначений секретар РНБО Олександр Турчинов, призовний вік підвищують до 20 років. І братимуть до війська до 27 років. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Строк служби подовжується до півтора року. Менше служитимуть ті, хто на момент призову вже матиме вищу освіту, - лише рік.

В Україні відновлюється призов

В Україні відновлюється призов

Призов до лав Збройних сил дасть можливість уже в першому кварталі демобілізувати тих, хто відслужив уже більше року, пояснив президент Петро Порошенко. Глава держави запевняє, що солдатів-строковиків не відправлятимуть у зону АТО. Їх готуватимуть як "якісний резерв" - із відповідним досвідом.

Заодно влада хоче очистити військкомати від корупціонерів. Спеціальні люди будуть давати їм хабарі. І тут же на цьому ловити.

Ну, а сама мобілізація, яку РНБО називає частковою, трьома хвилями триватиме аж до серпня.

Перша хвиля, за словами Турчинова, почнеться з 20 січня і триватиме 90 днів, тобто до кінця квітня.

Друга хвиля - орієнтовно з квітня триватиме 60 днів до червня.

Третя хвиля буде з червня - ще два місяці.

Братимуть до війська, обіцяє влада, з урахуванням попередніх помилок: щоб залучати здорових і психічно придатних людей. І заборонять відправляти на передову без повноцінної бойової підготовки.

"Не може так бути, щоб одні захищали країну, а інші - дивилися на них по телевізору. Саме тому в 2015 році всі, хто не захоче подовжувати контракти в зоні АТО, будуть звільнятися поетапно", - так мотивує це резонансне рішення секретар РНБО Олександр Турчинов.

Тим часом ЗМІ пишуть, що вплив РНБО в системі української влади може значно посилитися після прийняття поправки до закону "Про Раду національної безпеки і оборони України".

Наступна публікація