Через стадіон імені Шухевича: польське місто розриває спільні проєкти з Тернополем

Через стадіон імені Шухевича: польське місто розриває спільні проєкти з Тернополем

Мер польського Замостя назвав Шухевича винним у вбивстві поляків на Волині у 1943 році.

Польське місто Замостя (Замосць) призупиняє реалізацію спільних проєктів з Тернополем через перейменування міського стадіону на честь головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.

Про це повідомив мер Замостя Анджей Внук на своїй сторінці в Facebook.

Міська влада Замостя припиняє фінансування проєкту "Спільна історія Тернополя і Замостя", на який Польща збиралася виділити майже 69 тис. євро.

"Я поважаю право кожного народу на власне розуміння історії. Проте, я не можу пройти повз жорстокість війни і неповагу до беззахисних жертв польського народу", — написав Внук.

Він назвав Шухевича винним у вбивстві поляків на Волині у 1943 році — Волинській трагедії або Другій польсько-українській війні. Польські історики називають ці події "Волинською різнею" та звинувачують українців і, зокрема УПА, у геноциді.

Зазначимо, що не існує жодного історичного документу, який свідчив би, що Роман Шухевич віддавав наказ про етнічні чистки або брав у них участь.

Своєю чергою українські історики стверджують, що внаслідок конфлікту на Волині від польських рук постраждали і чимало українців. Польські збройні формування здійснили низку нападів і на українські села у так званому Закерзонні, звідки українці згодом були виселені або до УРСР або на захід Польщі. До слова, у згадуваному Замості до депортаційних акцій 1944-1947 років теж проживало чимало етнічних українців.

Також на думку низки українських істориків, напади на польські селища здійснювали і спецпідрозділи НКВС, одягнені як бійці УПА.

Нагадаємо, що 5 березня міськрада Тернополя ухвалила рішення про присвоєння назви міському стадіону "Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича". Це рішення викликало обурення у ізраїльського посла Джоеля Ліона.

Новини України: у Львові затримали чоловіків, які облили пам'ятник Бандері червоною фарбою

Новини України: у Львові затримали чоловіків, які облили пам'ятник Бандері червоною фарбою

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація