Через ухвалення судової реформи Добкін вийшов з Опоблоку, а Новинський захотів нову опозиційну платформу

За ухвалення реформи проголосували 234 нардепи.

Нардеп Михайло Добкін вирішив вийти з "Опозиційного блоку", а Вадим Новинський захотів створити нову опозиційну платформу всередині "Опоблоку" після затвердження судової реформи.

Про свої наміри Добкін повідомив у Facebook.

"Всі разом узяті, так звані, «диктаторські» закони від 16 січня ні в яке порівняння не йдуть з прийнятою сьогодні ганьбою про судову «реформу». І ще. З цього дня я безпартійний", - написав він.

Все вместе взятые, так называемые, «диктаторские» законы от 16 января ни в какое сравнение не идут с принятым сегодня позором о судебной «реформе». И ещё. С этого дня я беспартийный.

Опубликовано Михаилом Добкиным 3 октября 2017 г.

Тим часом Новинський у зв'язку з голосуванням частини нардепів і керівництва фракції "Опоблок" у Раді на підтримку закону про судову реформу вирішив створити нову опозиційну платформу.

"Я висловлюю свою незгоду з дією частини народних депутатів від фракції "Опозиційний блок", з керівництвом нашої фракції і оголошую про те, що ми разом зі своїми колегами, однодумцями, які не голосували за цю судову реформу або голосували проти неї, будемо створювати платформу опозиційну всередині "Опозиційного блоку", - цитує Новинського Інтерфакс.

При цьому він підкреслив, що це рішення аж ніяк не є розколом в партії і у фракції.

Нагадаємо, Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Перед голосуванням Руслан Князевич від БПП заявив, що комітет Ради з питань правової політики та правосуддя вилучив з законопроекту всі суперечливі пункти. 

Норми законопроекту передбачають впровадження "електронного суду" тобто здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій. Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду.

Раніше до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисячі. Найбільше проектом судової реформи у президентській редакції обурювались у "Батьківщині" та "Самопомочі". Кажуть, судді, чия компетентність та незаангажованість часто викликає сумніви, отримують цілковиту владу над учасниками процесу. Вони матимуть право призначати великі штрафи та навіть кримінальне покарання за найменші порушення. 

Залиште свій коментар