Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Через ухвалення судової реформи Добкін вийшов з Опоблоку, а Новинський захотів нову опозиційну платформу

За ухвалення реформи проголосували 234 нардепи.

Нардеп Михайло Добкін вирішив вийти з "Опозиційного блоку", а Вадим Новинський захотів створити нову опозиційну платформу всередині "Опоблоку" після затвердження судової реформи.

Про свої наміри Добкін повідомив у Facebook.

"Всі разом узяті, так звані, «диктаторські» закони від 16 січня ні в яке порівняння не йдуть з прийнятою сьогодні ганьбою про судову «реформу». І ще. З цього дня я безпартійний", - написав він.

Все вместе взятые, так называемые, «диктаторские» законы от 16 января ни в какое сравнение не идут с принятым сегодня позором о судебной «реформе». И ещё. С этого дня я беспартийный.

Опубликовано Михаилом Добкиным 3 октября 2017 г.

Тим часом Новинський у зв'язку з голосуванням частини нардепів і керівництва фракції "Опоблок" у Раді на підтримку закону про судову реформу вирішив створити нову опозиційну платформу.

"Я висловлюю свою незгоду з дією частини народних депутатів від фракції "Опозиційний блок", з керівництвом нашої фракції і оголошую про те, що ми разом зі своїми колегами, однодумцями, які не голосували за цю судову реформу або голосували проти неї, будемо створювати платформу опозиційну всередині "Опозиційного блоку", - цитує Новинського Інтерфакс.

При цьому він підкреслив, що це рішення аж ніяк не є розколом в партії і у фракції.

Нагадаємо, Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Перед голосуванням Руслан Князевич від БПП заявив, що комітет Ради з питань правової політики та правосуддя вилучив з законопроекту всі суперечливі пункти. 

Норми законопроекту передбачають впровадження "електронного суду" тобто здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій. Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду.

Раніше до проекту судової реформи депутати подали рекордну кількість правок – 5,5 тисячі. Найбільше проектом судової реформи у президентській редакції обурювались у "Батьківщині" та "Самопомочі". Кажуть, судді, чия компетентність та незаангажованість часто викликає сумніви, отримують цілковиту владу над учасниками процесу. Вони матимуть право призначати великі штрафи та навіть кримінальне покарання за найменші порушення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції