"Черговий акт абсурду": Росія хоче скликати засідання Радбезу ООН через "мовний закон"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Засідання може відбутися наступного понеділка - 20 травня.

Росія звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це у п'ятницю, 17 травня, повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у Facebook.

За його словами, засідання може відбутися наступного понеділка - 20 травня.

"Коментувати по суті це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу. Функціонування української мови в Україні жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН. Цей закон – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати", - зазначив Ніколенко.

Він додав, що наразі спостерігаються невпинні спроби Росії маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу, "перетворити його на вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди".

Ніколенко також додав, що рішення про дату і час проведення засідання має схвалити голова. У травні це - Індонезія.

Черговий акт абсурду Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з...

Опубліковано Oleg Nikolenko Пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім, автори документа запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

ВідеоСпікер ВР Андрій Парубій підписав мовний закон

Він підписав закон просто у сесійній залі після того, як Рада розблокувала документ. Адже депутати з "Опозиційного блоку" зареєстрували одразу 4 постанови, в яких вимагали його скасувати. Бо начебто зафіксували під час ухвалення мовного закону випадки неособистого голосування, а також побачили утиски російської.  

Спікер ВР Андрій Парубій підписав мовний закон

Залиште свій коментар

Вибір редакції