"Чиста провокація": Луценко пояснив законність затримання агента НАБУ

"Чиста провокація": Луценко пояснив законність затримання агента НАБУ

За його словами, такою самою є позиція Верховного та Європейського судів.

У Генпрокуратурі пояснили правомірність затримання працівника НАБУ, який нібито пропонував хабар заступниці голови ДМС.

Про це під час брифінгу заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Еспресо.

За його словами, правоохоронці не мають права пропонувати держпосадовцю ухвалити завідомо незаконне рішення і очікувати, яку суму він за це назве. За його словами, це є чистою провокацією.

"Перекладаю, щоб було зрозуміло: якби я будь-кому зараз з вас присутніх пропонував би купити у мене наркотики, це - провокація", - пояснив Луценко.

За його словами, такою самою є позиція Верховного та Європейського судів.

"Підбурення з боку поліції має місце тоді, коли відповідні працівники правоохоронних органів, або особи, які діють за їхніми вказівками, не обмежуються пасивним розслідуванням, а з метою встановлення злочину впливають на суб'єкта, схиляють його до вчинення злочину, який би в іншому випадку не був би вчинений", - прочитав Луценко визначення Європейського суду.   

Генпрокурор додав, що у таких випадках людину, яку до злочину провокували правоохоронці, звільняють від покарання і в Україні діє такий самий закон.

Відео СБУ та Генпрокуратура зірвали спецоперацію НАБУ

Нагадаємо, 29 листопада стало відомо про затримання агента НАБУ співробітниками СБУ, які отримали відповідний дозвіл від ГПУ. Йдеться про передачу 15 тисяч доларів Діні Пімаховій, першій заступниці голови Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що "впродовж декількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В'єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності".

У НАБУ дії СБУ та ГПУ назвали "диверсією". Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ) "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів