Чому грецький міністр брехав про репресії греків та "віддав" Крим Росії. Думки експертів

Греція - маленька країна, але найбільша проблема для Євросоюзу на сьогоднішній день.

17 квітня на сайті російського видання Газета.ru було опубліковано інтерв'ю з міністром оборони Греції Паносом Камменосом, у якому він назвав уряд України фашистським і привітав анексію Криму Росією.

В українському МЗС повідомили ТСН.ua, що перевірять достовірність таких заяв міністра, після чого висловляться з цього приводу. Запит до грецького посла в Україні поки лишився без відповіді.

Проте варто зазначити, що подібні антиукраїнські заяви грецькі політики роблять не вперше, починаючи з січня 2015 року, коли до влади у Греції прийшов новий уряд на чолі з лівим прем'єром Алексісом Ципрасом.

На часі Греція знаходиться у затяжній кризі, має купу боргів, але новий уряд виступає проти політики жорсткої економії, нав'язаної їм Євросоюзом.

На противагу Ципрас є великим "другом" президента РФ Володимира Путіна. Так, він висловлювався проти політики санкцій, яку Євросоюз проводить щодо Росії, а також не гребує візитами до країни-агресора. 8 квітня у Москві він провів зустріч із Путіним, під час якої пообіцяв стати його "адвокатом" і налагоджувати діалог між країнами ЄС і Росією.

Експерти зазначають, що подібна проросійська позиція грецького прем'єра пов'язана зі сподіваннями його уряду отримати фінансову допомогу від РФ.

"Це свідчить про те, що зараз в урядових колах Греції або підтримується ця ідея шантажу Європи за допомогою Росії, або ж наївне сподівання на те, що Росія виявиться більш щедрим кредитором, ніж Європа. Можливо, не стільки в об'ємах фінансової допомоги, скільки в тому, що не будуть висуватися умови щодо реформування, як це зазвичай робить західними фінансовими інституціями. Навряд чи це можна назвати продуктивним, враховуючи ситуацію, яка склалася в Греції", - наголосив у коментарі ТСН.ua співдиректор програм зовнішньої політики Центру ім. Разумкова Олексій Мельник.

ВідеоГреція не отримала кредиту від Євросоюзу

"Греція - найбільша проблема для Євросоюзу на сьогоднішній день. Вона має серйозні економічні складнощі, величезний держборг. І новий уряд, який прийшов, він проголошував нові гасла, але я думаю, що ця ейфорія у греків пройде достатньо швидко. Греція без Євросоюзу не виживе, а йти проти політики ЄС - це теж самовбивство. Росія Грецію не витягне.

Однак у Греції завжди були дуже добрі стосунки з Росією, тому ясно, що вони не хочуть їх так поривати. Крім того, Греція завжди багато в чому залежала від Росії. Там багато росіян. І нерухомість вони купували, і газ Росія поставляла тощо. Тому, мабуть, в уряду є певні сподівання. Це політика. Але я думаю, що це не надовго", - зазначив співголова депутатської групи Верховної Ради зі зв'язків із Грецією Віталій Курило.

Алексіс Ципрас
Reuters
Алексіс Ципрас
Зазначимо, що Алексіс Ципрас ще до призначення прем'єром називав уряд України "неонацистським". Він також закликав Євросоюз не визнавати українську владу. Така заява прозвучала у травні 2014 року під час дебатів із президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем у відповідь на його заклик переглянути європейську політику щодо Росії після її анексії Криму.

Тепер захоплення Росією півострова підтримав і міністр оборони Камменос. Він, до речі, також завітав до Москви на конференцію із безпеки. 15 квітня Камменос зустрівся зі своїм колегою Сергієм Шойгу, якого запевнив у тому, що Греція вживає "усі зусилля", щоб скасувати санкції Євросоюзу.

Під час візиту до Москви Камменос також встиг дати інтерв'ю, у якому, відповідаючи на запитання російського журналіста, чи зацікавлена Греція в якнайшвидшому врегулюванні питання щодо етнічних греків, які проживають в Україні, він заявив наступне:

"Так, справді, грецьке населення Криму піддалося нападкам з боку фашистського уряду України, і захистом для грецьких сімей там стала присутність російських сил".

Водночас експерти у коментарі ТСН.ua зауважили, що міністр сказав неправду. Так, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи запевнила, що за 20 років, протягом яких вона займає свою посаду, від жодного грека не надходило скарг про утиски або нападки зі сторони влади.

У свою чергу нардеп Віталій Курило зазначив, що грецький міністр щось плутає чи просто не знає історію.

Депутат також додав, що проросійська позиція Греції навряд чи погіршить українсько-грецькі відносини, адже вони і до цього не були дуже розширеними.

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: