"Чому ми маємо давати гроші корумпованій країні?": Трамп заявив, що Україна його ненавиділа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американський президент дозволив собі кілька різких випадів на адресу України.

Україна хотіла перемоги на виборах 2016 року представниці Демократичної партії Гілларі Клінтон. Про це заявив президент США Дональд Трамп, коли коментував одному з американських телеканалів парламентські слухання щодо його імпічмента.

"Не забувайте: Україна ненавиділа мене, вони були проти мене на виборах, вони хотіли, щоб виграла Гілларі Клінтон. А коли я виграв, раптово вони стали так добре до мене ставитися", - заявив господар Білого дому. Він також звернув увагу на те, що звільнена ним представниця США в Києві Марі Йованович довго не хотіла вішати в американському посольстві його портрет. "Ця пані посол, яку всі вважають такою чудовою, не вішала мій портрет в посольстві. Їй знадобилося півтора або два роки, щоб повісити фото. Вона говорила погані речі про мене, не захищала мене, а у мене є право змінити посла", - заявив Трамп.

Він також заперечив свідчення посла США в ЄС Гордона Сондленда щодо вимоги "послуги за послугу", тобто розслідування в Україні стосовно компанії "Бурісма" в обмін на допомогу по обороні і візит нового президента Володимира Зеленського до Вашингтону. "Це абсолютний нонсенс", - заявив Трамп. Але при цьому назвав Україну "дуже корумпованою країною" і запитав: "Чому ми маємо давати гроші країні, яка відома, як корумпована?"

Плейлист 40 відео Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Хронологія Ukrainegate

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції