Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому результати аналізів Зеленського і Порошенка можуть бути не точними

У світі довіряють лише Всесвітній антидопінговій агенції.

Результати аналізів кандидатів у президенти будуть неточними, вважають спортсмени, які здають допінг-проби. Володимир Кличко пропонує кандидатам допомогти здати аналізи в одній із найкращих лабораторій - Всесвітній антидопінговій агенції. В Україні таких авторитетних закладів немає, йдеться у випуску ТСН.19:30.

У призера Олімпійських ігор Іллі Кваші процес забору аналізів у кандидатів нічого, крім усмішки, не викликає. Коли спортсмени здають кров і сечу на заборонені речовини - це тривалий і надскладний процес.

ВідеоКличко порадив кандидатам у президенти, де ліпше здавати аналізи

Результати аналізів кандидатів в президенти будуть неточними. Так вважають  спортсмени, які здають проби на допінг. А Володимир Кличко навіть пропонує кандидатам допомогти здати аналізи в одній з найкращих лабораторій - Всесвітній антидопінговій агенції. В Україні таких авторитетних закладів немає. Що можна дізнатися з тестів та аналізів в українських клініках – далі в сюжеті.  

Кличко порадив кандидатам у президенти, де ліпше здавати аналізи

В Україні авторитетної лабораторії, яка би могла зробити проби для спортсменів, не існує. У світі довіряють лише Всесвітній антидопінговій агенції. В Україні можна пройти тести, але вони більш прості і менш трудомісткі. Найчастіше в приватних лабораторіях на вміст наркотичних речовин перевіряють сечу. Цей аналіз популярний серед батьків підлітків чи охоронних структур, де перевіряють водіїв і охоронців. Також деякі іноземні фірми раз на місяць перевіряють своїх працівників на постійній основі.

Більше ніж через добу більшість наркотичних речовин не можна виявити в таких біологічних рідинах як сеча, кров або піт. Ґрунтовніше дослідження - вивчення волосся й нігтів. Крім того, за волосяною фолікулою можна дослідити, кому саме вона належить,  бо це - генетичний матеріал. 

Наркотичні речовини у волоссі зберігаються до 90-та днів, а у нігтях - до 5 місяців.  Однак ці аналізи не роблять для широкого загалу. Вони охоплюють багато часу і коштують теж чимало.

Психіатр-нарколог Олександр Іванов каже, що, поки країна втішається навколо аналізів політиків, у багатьох цивілізованих країнах медобстеження для високопосадовців -  це звичайна процедура. "Якщо людина має владу і вплив на людей, то повинна проходити медичний огляд, а ще обстеження на хвороби психіки", - каже він.

В історії української політики до сьогодні було єдине публічне обстеження у 2007 році. Тодішній міністр Юрій Луценко назвав голову Києва Леоніда Чорновецького наркоманом, той у відповів, мовляв, від алкоголіка чую. Луценко здав, кров, сечу і волосся. Результати не показали ні спиртів, ні кокаїну чи марихуани в біологічних рідинах Юрія Луценка.

Леонід Черновецький відповів на це у свій спосіб: бігав і підтягувався. Тоді медично-спортивний батл нічим не закінчився.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.

Залиште свій коментар

Вибір редакції