"Чорна бухгалтерія" Партії регіонів: кому та чому вигідно забалакати або замовчати цю тему

У розписках ідеться про видачу за всілякі послуги 2 мільярдів доларів.

Уже тиждень в Україні активно обговорюють оприлюднення скандальної "чорної бухгалтерії" Партії регіонів за 2008-2012 роки.

У розписках стоять підписи тисяч політиків, громадських діячів, депутатів, міністрів, суддів, членів ЦВК, політологів та журналістів. Гроші, а це загалом близько 2 млрд доларів, вони ніби отримували за всілякі послуги. Про це пише DT.ua.

Справу нині розслідує Національне антикорупційне бюро. Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак передав у НАБУ 841 листок "чорної бухгалтерії". Частину оприлюднив нардеп Сергій Лещенко у виданні "Українська правда".

В НАБУ відкрили кримінальне провадження в понеділок, 30 травня. Документи від Трепака вони отримали о 14:00 в п'ятницю, 27 травня. За законом, НАБУ мало зареєструвати провадження у цій справі, максимум, упродовж 24 годин з моменту отримання матеріалів. Керівник Антикорупційного бюро Артем Ситник нарікає, що документи надійшли наприкінці робочого дня п'ятниці, а зареєстровані в найближчий після цього робочий день. Ця процесуальна помилка може в майбутньому завадити повному розслідування справи. Крім того, невідомо, що відбувалося з "чорною бухгалтерією" під час вихідних, чи був доступ до документів у когось, хто волів би приховати певну інформацію.

Крім того, "чорна бухгалтерія" неповна. І саме ці прогалини не сприятимуть тому, аби скласти повну картину. Експерти говорять, що чимало фігурантів списків воліють цю тему забалакати, замовчати та перевести увагу суспільства на інші питання. Водночас ті, хто тримає решту сторінок "чорної бухгалтерії" і поки їх не оприлюднили, можуть використовувати їх у тому числі й для шантажу. Не виключено, що може з'явитися чимало оприлюднень фейкових документів, аби "підмочити" репутацію невигідним політикам та активістам, звести політичні рахунки.

"Звісно, в нас теж є така книга, але ж ми не дурні, щоб там розписуватися", — сказав DT.ua депутат однієї з фракцій коаліції, висловлюючи, швидше, загальну думку нинішніх парламентаріїв.

У тому, щоб тема корупційних виплат була доведена до абсурду, зацікавлені і деякі ЗМІ, топ-менеджери й журналісти яких могли отримувати гроші з "чорної каси" Партії регіонів.

Теоретично, інформація з "чорних" відомостей ПР може послужити підставою для порушення низки кримінальних справ. Однак перспективи розгляду цих справ у суді видаються доволі туманними. Юристи вже тепер розходяться в думках щодо процесуальної ваги цих документів. Одні вважають їх чимсь на кшталт "чужої електронної пошти", інші припускають, що, за умови якісного й професійного розслідування, документи можна використати як докази у корупційних справах. І якщо доведуть справжність оприлюдненої "чорної бухгалтерії" та буде політична воля, то окремим фігурантам загрожують величезні штрафи, конфіскація майна і навіть ув'язнення на 3-12 років.

ВідеоОприлюднено 22 сторінки видатків Партії регіонів домайданівського періоду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: