Чорногорія і Сербія вислали послів одна одної через суперечку щодо рішення столітньої давнини

Чорногорія і Сербія вислали послів одна одної через суперечку щодо рішення столітньої давнини

Фото: Associated Press

МЗС Чорногорії заявило, що посол Сербії "применшив значення їхньої країни" своїми висловлюваннями.

Чорногорія оголосила посла Сербії в Подгориці Володимира Божовича персоною нон ґрата. Його звинуватили у втручанні у внутрішні справи країни, після його заяви про рішення 100-річної давнини про приєднання Чорногорії до Сербії. Белград своєю чергою вислав посла Чорногорії. 

Таку заяву оприлюднило Міністерство закордонних справ країни у Twitter. 

"Посол Божович назвав рішення незаконної та нелегітимної Подгорицької скупштини у 1918 році "звільненням" і "вільним волевиявленням" чорногорського народу, ще раз напряму применшивши значення країни, що надає йому дипломатичну гостинність", — йдеться у повідомленні за 28 листопада. 

Зазначимо, що йдеться про рішення 100-річної давнини, яким скасовувався суверенітет Чорногорії, а її територія переходила до Сербії.

МЗС Чорногорії також зазначило, що сербський посол своїми висловлюваннями принизив рішення парламенту Чорногорії, який 2018 року скасував рішення Подгорицької скупщини.

Водночас зовнішньополітичне відомство Сербії заявило, що вдастся до дзеркальних заходів і оголосило нон ґрата посла Чорногорії у Сербії Тарзана Мілошевича, надавши йому 72 години для того, щоб покинути територію країни.

"МЗС вирішило, на основі ст. 9 Віденської конвенції про дипломатичні відносини, оголосити надзвичайного та повноважного посла Чорногорії у Сербії Тарзана Мілошевича персоною нон ґрата та попросило його покинути територію Республіки Сербія протягом 72 годин", — йдеться у заяві.

Зазначимо, що дипломатичний скандал стався за чотири дні до урядових змін у Подгориці. Як пише DW, наступної середи парламент Чорногорії має затвердити новий уряд, який підтримує широкий опозиційний альянс.

Упродовж майже 30 років Чорногорією на різних посадах керував президент Міло Джуканович. Домінуючою силою в новій правлячій коаліції є просербський і проросійський Демократичний фронт (ДФ). Його менші політичні союзники за коаліцією прозахідні, але вони, як і ДФ, теж виступають проти Джукановича.

Повʼязані теми:

Наступна публікація