Санкції, НАТО, подвійне громадянство та корисні копалини: Зеленський підписав чотири укази

Санкції, НАТО, подвійне громадянство та корисні копалини: Зеленський підписав чотири укази

УНІАН

Президент Зеленський ввів дію рішення РНБО щодо економічних санкцій проти російської компанії та поглиблення інтеграції України в НАТО.

Увечері п’ятниці, 23 липня, президент України Володимир Зеленський підписав чотири укази, якими введено в дію ухвалені раніше важливі рішення Ради національної безпеки та оборони. Відповідні документи опубліковано на сайті глави держави.

Зокрема, Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору", яке було ухвалено ще 4 червня цього року. Контроль над його виконанням покладено на секретаря РНБО. 

Також введено в дію рішення РНБО, яким запроваджено економічні санкції, зокрема, проти російської компанії Wildberries та її підрозділів в Україні, Польщі, Вірменії, Білорусі, Киргизії та Казахстані. Окрім того, під санкції потрапила низка некомерційних організацій, зареєстрованих у Франції, які представляють інтереси російських найманців на Донбасі, пов'язаних із так званою "ДНР", а також російську окупаційну адміністрацію Кримського півострова.

Усі активи зазначених компаній буде заблоковано, їм забороняється транзит ресурсів, перельотів і перевезень територією України, вводиться заборона на виведення капіталу за територію України тощо.

Ще одним указом президент Зеленський затвердив рішення РНБО від 16 липня щодо протидії подвійного громадянства українських чиновників. Згідно з цим документом, в деклараціях посадовців зобов’язали вказувати інформацію про відсутність громадянства іноземної держави та інших документів, що дають право на постійне проживання на території іноземної держави.

Кабінет міністрів України на засіданні РНБО в серпні поточного року повинен доповісти про проєкти законів, спрямованих на врегулювання питань множинного громадянства, для їх внесення на розгляд Верховної Ради. 

Також глава держави своїм указом ввів в дію рішення РНБО про стимулювання видобутку 37 видів корисних копалин, які мають стратегічне значення для розвитку економіки та обороноздатності України, яке було ухвалено 16 липня.

Цим документом Кабінету міністрів України доручається у двомісячний термін затвердити список ділянок надр, які мають стратегічне значення та які будуть надаватися в користування на умовах угод про розподіл продукції, ділянок, які будуть надаватися в користування шляхом проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування. 

Нагадаємо, на засіданні Ради національної безпеки та оборони в п’ятницю, 16 липня, було прийнято рішення про запровадження обмежувальних санкцій щодо кількох фігурантів зі списку Міністерства фінансів США.

Наступна публікація