"Чула заяву тільки з боку Зеленського". Російська омбудсменка заперечила домовленості про новий обмін полоненими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москалькова каже, що нині їй невідомо про такі домовленості президентів.

Наразі між Україною та РФ відсутні домовленості стосовно організації проведення нового обміну полоненими ув'язненими.

Про це заявила уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова, пише "РИА Новости".

"Як показує практика, початком роботи щодо обміну громадянами двох держав є домовленість двох президентів. Про таку домовленість двох президентів мені нічого невідомо", - прокоментувала вона.

Москалькова також додала, що вона чула про новий обмін лише від українського президента Володимира Зеленського. Однак, за її словами, глава Кремля із подібними заявами поки не виступав. 

"Я чула тільки заяву з боку президента України Володимира Зеленського, але з іншого боку сигналів поки не надходило", - підсумувала вона.

Нагадаємо, 29 грудня неподалік КПВВ "Майорське" на Донбасі відбувся масштабний обмін утримуваними особами. На підконтрольну Україні територію повернулися полонені, яких утримували бойовики "Л/ДНР". Зокрема, серед них танкіст Богдан Пантюшенко, спецпризначенці Сергій Глондар та Олександр Коріньков, журналіст Станіслав Асєєв та багато інших.

Водночас, росіянам віддали організаторів теракту в Харкові, коли загинуло четверо осіб, ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Майдані, а також низку російських диверсантів, сепаратистів, шпигунів та терористів. Україні повернули 76 людей (12 військових та 64 цивільних) в обмін на 127 осіб зі списку ОРДЛО. СБУ вже назвала імена всіх звільнених українців.

Ввечері, 29 грудня, звільнені з полону українці прилетіли до аеропорту Бориспіль, де їх зустрічали рідні та президент України Володимир Зеленський. Пізніше у лікарні розповіли, що звільнені в результаті обміну полонені українці мають хронічні хвороби, але стан усіх дозволяє говорити про відсутність потреби невідкладного оперативного втручання.

Відео Українці, звільнені з полону бойовиків, пройдуть реабілітацію у санаторії

Звільнені перед новим роком з полону бойовиків українці закінчують лікування, і їх всіх цими днями переводять у санаторії. Там вони пробудуть місяць, долікуються, а психологи мають підготувати їх до нового життя. По кілька років вони не бачили ні вулиць міст, ні натовпів людей, ні навіть мобільних телефонів. ТСН запропонувала трьом звільненим жінкам вперше після звільнення погуляти святковим Києвом. Вони погодились. Про їхні емоції – у сюжеті.  

Українці, звільнені з полону бойовиків, пройдуть реабілітацію у санаторії

Залиште свій коментар

Вибір редакції