Чутки про відставку голови НБУ розганяють ті, хто хоче погіршити відносини України з міжнародними партнерами – експерт

Дата публікації
Перегляди
94
Чутки про відставку голови НБУ розганяють ті, хто хоче погіршити відносини України з міжнародними партнерами – експерт

Серія публікацій в ЗМІ про те, що глава Нацбанку Кирило Шевченко буде відправлений у відставку, поширюють сили, зацікавлені в погіршенні відносин України з МВФ та іншими міжнародними партнерами.

Про це заявив голова Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

"Досить проаналізувати роботу Шевченка на посаді, щоб зрозуміти, що причин для його звільнення просто немає. Зрозуміло, що в Офісі Президента прораховують всі варіанти і можливості, але Шевченко довів свою профпридатність, керуючи НБУ в складний період коронакризи", - заявив Биков.

За словами політолога, Нацбанку вдалося зберегти макрофінансову стабільність і утримати гривню на рівні 27 за долар в складний коронакризовий рік, не відмовляючись при цьому від політики плаваючого курсу.

Також за Шевченка набрало хід очищення ринку від неблагонадійних гравців. Нацбанк зайнявся небанківськими фінансовими установами, яких налічується майже 2 000 - набагато більше, ніж 180 банків, з якими довелося мати справу колишній главі НБУ Валерії Гонтаревій.

В актив Шевченка експерт також відносить впровадження Нацбанком цифрових банківських послуг і розвиток інфраструктури для популяризації безготівкових платежів.

"До того ж один із головних закидів до Шевченка - мовляв, Україна так і не отримала транш МВФ - просто не має сенсу. Фонд укладає угоду не з Шевченком, а з Україною. Не дивно, що чутки про відставку розганяють політичні сили, що отримають вигоду від погіршення відносин України з міжнародними партнерами", - зазначає Биков.

Політолог уточнив, що в недавній публікації Financial Times прямо сказано, що звільнення Шевченка негативно відіб'ється на зв'язках з МВФ.

"Не кажучи вже про те, що відставка керівника Нацбанку всього за рік роботи ставить під загрозу стабільність фінансової системи", - додав він.

Раніше ЗМІ писали про плани Нацбанку знизити частку держави в банківській системі до 25% до 2025 року.

Дата публікації
Перегляди
94
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація