Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Цинічна спроба проросійського реваншу": Парубій розкритикував спробу зірвати підписання закону про мову

Спікер ВР вважає дії недругів замахом на закон.

Спроба добитися судової заборони підписувати закон про функціонування української мови продиктована прагненням проросійських сил до реваншу. Так вважає спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Сьогодні у Засобах масової інформації з'явилася дуже тривожна новина, що якийсь самоназваний інститут звернувся до...

Опубліковано Андрієм Парубієм Пʼятниця, 10 травня 2019 р.

"Проросійська п’ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості", - наголосив він у соцмережі Facebook. Парубій сподівається, що план опонентів зазнає невдачі.

ВідеоУ ВР почали збирати підписи за відставку Парубія

Ініціатором постанови про відкликання Андрія Парубія став Валерій Писаренко з депутатської групи "Відродження". Саме він отримав підписні листи і пояснив це, щоб закінчити епоху беззаконня. У проваладних франкціях спробу зняти Андрія Парубія називають спробою реваншу.    

У ВР почали збирати підписи за відставку Парубія

"У вівторок, 14 травня на голосування Верховної Ради України будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за закон про мову, і це відкриє для мене шлях для підписання цього закону", - пояснив він. Політик також сподівається, що судді усвідомлять свою відповідальність і не дозволять зірвати підписання закону. "Запевняю, я як голова Верховної Ради України і громадянин України Андрій Парубій, не дозволю зірвати підписання закону про функціонування української мови. За будь-яких умов наступного тижня закон буде підписаний і набуде чинності", - пообіцяв Парубій.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції