"Цінуємо нашу дружбу і партнерство": Блінкен розповів про теми перемовин із Зеленським і Кулебою

Дата публікації
Перегляди
4492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Цінуємо нашу дружбу і партнерство": Блінкен розповів про теми перемовин із Зеленським і Кулебою

Фото: Офіс президента України

Блінкен звернувся до РФ із закликом припинити агресію в Україні.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який 6 травня перебуває з візитом у Києві, після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським вийшов до журналістів на брифінг, під час якого розповів теми бесіди із главою держави і очільником МЗС Дмитром Кулебою.

Про це Блінкен розповів на прессконференції вдень 6 травня за результатами перемовин. 

Блінкен подякував президенту України Володимиру Зеленському за зустріч, яку він назвав теплою. Також він наголосив, що під час розмови із Зеленським вкотре зазначив непохитну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України. 

"Мені дуже приємно, що я повернувся до України і це мій перший візит як держсекретаря США, аби від імені президента Джо Байдена сказати, як ми цінуємо нашу дружбу, партнерство з Україною, і я думаю, що Ви зараз на шляху відновлення і розбудови цього партнерства. Ми з Вами стоїмо, щоб підтримувати світле майбутнє України", - зауважив Блінкен.

Так, держсекретар США розповів, що у межах робочих зустрічей із керівництвом України обговорювалося питання євроатлантичного направлення України і роботу, яку проводить держава, аби просувати реформи, викорінювати корупцію і "втілювати ті спільні цінності, які є між нашими країнами". Говорили також про незалежність антикорупційних органів та реформу судової влади.

"Ми говорили про реформи, і реформування інституцій, бо є дуже багато різних інтересів, які шикують і виступають проти зусиль України щодо реформування. Це зовнішні сили, такі як Росія, та внутрішні - олігархи та потужні особи, які переслідують власні інтереси нелегітимними засобами. Тому боротьба з корупцією є одним із найважливіших питань для українського народу і вирішальним для покращення його життя", - заявив Блінкен.

Наступною темою була загроза російської агресії в Україні. Блінкен, зокрема, наголосив на незмінній підтримці України і звернувся до РФ із закликом припинити агресію. Також він нагадав, що попри те, що деякі війська РФ було відведено від українського кордону, певна їхня частина залишилася. А тому США продовжують стежити за цією ситуацію та разом із партнерами працюють над тим, щоб Україна могла себе захистити від Росії. 

"Ми спостерігаємо за цією темою дуже ретельно. Ми бачимо, що робить Україна від моменту захоплення Криму і війни на Донбасі. І ми бачимо, що на кордоні з Україною зараз є велика концентрація російських військ. І ми підтримуємо вас, і наші союзники. І ми звертаємося до Росії, щоб вона перестала застосовувати агресію проти України", - висловився він.

У цьому контексті Блінкен заявив, що США проти дестабілізаційних дій Росії. Водночас Штати підтримують антикорупційні реформи.

Як відомо, у межах візиту Ентоні Блінкен також зустрінеться з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та іншими офіційними особами. Ознайомитися із детальною програмою зустрічей і переговорів Блінкена у Києві можна за цим посиланням.

Нагадаємо, що Ентоні Блінкен перебуватиме у Києві разом зі своєю заступницею Вікторією Нуланд. Із чим державний секретар США їде на свою історичну батьківщину та чому Зеленський власними діями поставив під питання можливу зустріч із американським лідером Джо Байденом, читайте у матеріалі ТСН.ua.

Як повідомлялося, у МЗС розповіли, яких результатів очікують від візиту держсекретаря США до Києва.

Новини України: Ентоні Блінкен зустрівся з Володимиром Зеленським

Новини України: Ентоні Блінкен зустрівся з Володимиром Зеленським

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
4492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація