"Цивілізована країна": у Зеленського пояснили, чому дозволили роботу виборчих дільниць РФ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Цивілізована країна": у Зеленського пояснили, чому дозволили роботу виборчих дільниць РФ

Посольство Росії в Україні

Наступного тижня  Верховна Рада планує звернутися до міжнародної спільноти щодо нелегітимності нового складу Державної думи Росії.

Україна дозволила Росії відкрити виборчі дільниці у диппредставництвах РФ, бо це зобов'язують міжнародні договори.

Про це розповів народний депутат від "Слуги народу", представник президента в КСУ, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, інформує "Україна-24".

"З точки зору міжнародного права, є конвенція про консульські відносини, є конвенція щодо дипломатичних відносин. Навіть якщо між двома державами були розірвані дипломатичні відносини, то це не означає розірвання консульських відносин. Головним завданням консульських установ України за кордоном і консульських установ інших країн на території України є забезпечення реалізації прав і свобод громадян відповідної держави", — сказав нардеп.

Він нагадав, що Україна досі не розірвала навіть дипломатичні відносини з країною-окупантом, не говорячи вже про консульські.

"Україна веде себе як цивілізована країна і жодних проблем з можливістю надати таке право голосу для росіян в даному випадку немає", — пояснив депутат.

Веніславський додав, що наступного тижня  Верховна Рада планує звернутися до міжнародної спільноти щодо нелегітимності нового складу Державної думи РФ.

Політик наголосив, що участь у російських виборах жителів окупованих територій суперечить міжнародному праву.

"Розмежувати ту частину народних обранців Державної думи, які будуть обрані за участю громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, в принципі буде неможливо. Тому необхідно поставити питання про легітимність всієї Державної думи", — підсумував Веніславський.

Нагадаємо, що в РФ відбуваються вибори до Держдуми, в яких вперше беруть участь мешканці окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Секретний канал керування виборами Росія назвала на честь шифрувальної системи нацистів

Секретний канал керування виборами Росія назвала на честь шифрувальної системи нацистів

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація