ЦНАП у кожній громаді та старости, які реєструють шлюби та дітей: у "Слузі народу" розповіли власне бачення децентралізації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там планують провести дострокові місцеві вибори.

У партії "Слуга народу" хочуть створити у кожній об’єднаній територіальній громаді свій Центр надання адміністративних послуг, а також прагнуть надати старостам сіл найпростіших адміністративних функцій.

Про це в інтерв’ю "Інтерфаксу" розповів перший заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Ми хочемо в рамках децентралізації реалізувати підпроєкт "тотальної ЦНАПізаціі". Наша мета - забезпечити в кожній новоствореній громаді ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг – ред.), а в ньому реалізовувати по максимуму послуги, які можливо спустити на його рівень. Щоб у людини не було постійної потреби виїжджати в районний чи обласний центр", - зазначив він.

За його словами, також партія пропонуватиме спустити на рівень старост сіл найпростіші адміністративні функції.

"Щоб староста села міг, наприклад, видавати свідоцтво про смерть, про народження, реєструвати шлюби, реєструвати бізнес просто в селі. Це неможливо зробити без цифрових трансформацій", - пояснив Корнієнко.

За його словами, у "Слузі народу" хочуть весною провести дострокові місцеві вибори та привести до влади нових людей.

"Хочемо щось подібне зробити на місцевих виборах - максимально відкрити двері і ліфти для нових людей, в тому числі шляхом підвищення престижності бути місцевим депутатом, підвищення престижності бути старостою. Ідея, щоб старостою був чоловік, який до цього 30 років очолював сільраду, - починає себе зживати. Десь він ефективний і хороший - не питання, є приватні історії. Але десь зараз для конкретно взятого села краще буде, якщо старостою стане нова людина. Можливо, хто повернувся із заробітків, можливо, той, у кого є магазинчик - місцевий середній клас", - підкреслив він.

Нагадаємо, у парламентській фракції партії "Слуга народу" готують нові законопроєкти, у яких хочуть узагалі скасувати посаду голови Київської міської державної адміністрації, залишивши лише виборну посаду міського голови. Також можуть зникнути посади обласних та районних голів державних адміністрацій у всій Україні.

Відео На Київщині децентралізація призвела до залякування матері селищного голови

Штовханина, порвані документи, обливання водою і навіть вибухівка – так виглядала децентралізація по-українськи в одному із селищ на Київщині. Вибір територіальної громади кілька місяців супроводжувався скандалами. А коли люди таки її обрали, у хату матері селищного голови прилетіла граната. 

На Київщині децентралізація призвела до залякування матері селищного голови

Залиште свій коментар

Вибір редакції