Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Цього тижня Рада має прийняти всі єврозакони, бо асоціація з ЄС може зірватися

Єврокомісари визначили вівторок, 19 листопада, останньою датою для прийняття законів.

Цього тижня народні депутати мають нарешті проголосувати за єврозакони, які дозволять Україні підписати угоду з ЄС. У Європі наполягали, що крайній термін – 19 листопада. Але в Раді мають своє бачення європейських перспектив України і вирішили знехтувати умовами, які поставили Пет Кокс та Олександр Кваснєвський.

"У вівторок 19 листопада в Україну приїде місія Європарламенту на чолі з Патріком Коксом і Олександром Кваснєвським. Знаючи про це, влада зняла з розгляду у вівторок і поставила в кінець порядку денного четверга два законопроекти зі "списку Фюле"! Нічим хорошим такі дії не закінчаться!", - обурюється опозиціонер Анатолій Гриценко.

Розглянути народні обранці мають закони про прокуратуру та вибори. З ними особливих проблем ніби й немає, але фініш у прийнятті знову перенесли. Крім того, негайного вирішення потребує питання лікування Тимошенко. Тут проблем традиційно більше, пише КоммерсантЪ.

"Що стосується лікування, то в даний час я не бачу розуміння, що такий закон може бути прийнятий Верховною Радою. Поки йдуть складні переговори", - пояснив спікер Ради Володимир Рибак.

У владі ж кажуть, що вже бачать значний прогрес.

"Опозиція врахувала наші пропозиції, тому останній варіант законопроекту, який обговорювали, більш прийнятний для нас. Ми продовжимо наполягати на тому, що ув'язнений повинен відшкодувати збитки державі, а також що рішення суду про його виїзд за кордон можна оскаржити, тому якщо опозиція різко не змінить концепцію, ми можемо прийняти спільне рішення", - розповів народний депутат від ПР Володимир Олійник.

Порядок денний засідання Ради буде остаточно сформований сьогодні на засіданні Погоджувальної ради. У цей же день Рада міністрів закордонних справ ЄС повинна розглянути питання виконання Україною умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію. Експерти поки що зберігають оптимізм: Європа почекає.

"Майже напевно можна сказати, що рада міністрів країн ЄС відкладе рішення щодо України. Ймовірно, міністри оголосять свої окремі оцінки і покажуть готовність ЄС підписати угоду з Україною", - вважає професор політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань.

Як відомо, Кокс і Кваснєвський сподіваються, що у вівторок депутати приймуть всі єврозакони. Місія ЄП назвала 19 листопада "останнім моментом".

Залиште свій коментар

Вибір редакції