ЦВК призначила місцеві вибори без окупованих територій Донбасу

Дата публікації
ЦВК призначила місцеві вибори без окупованих територій Донбасу

УНІАН

Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня.

У суботу, 8 серпня, під час свого засідання Центральна виборча комісія призначила чергові місцеві вибори в Україні на неділю, 25 жовтня 2020 року.

Водночас ЦВК визначила територіальні громади Луганської та Донецької областей, на території яких неможливе проведення місцевих виборів цієї осені. Йдеться про окуповані території Донбасу, а також про підконтрольні Україні території біля лінії розмежування.

"ЦВК взяла до відома надані висновки та на їхній підставі встановила неможливість проведення відповідно до положень Виборчого кодексу України перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року. До переліку таких громад входять 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області", - повідомили в ЦВК.

Що вирішила ЦВК щодо місцевих виборів в Україні 25 жовтня 2020 року:

  • Були призначені перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України.
  • Визначено перелік територіальних громад Донецької та Луганської областей, на території яких неможливо провести місцеві вибори.
  • ЦВК звернулася до профільного парламентського комітету та Міністерства розвитку громад та територій щодо призначення перших виборів депутатів районних рад на 25 жовтня 2020 року.
  • Затверджено Календарний план місцевих виборів.
  • Комісія погодила порядок відкриття банками поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України.
  • Внесено зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць.
  • ЦВК звернулась до Кабміну щодо забезпечення звичайних виборчих дільниць необхідними приміщеннями.

Раніше президент України Володимир Зеленський припустив, що через коронавірус місцеві вибори восени відбудуться з обмеженнями. Глава держави каже, що українців треба убезпечити, але й надати їм можливість проголосувати.

Виборчий кодекс та нові призначення: як вплинуть на країну закони, ухвалені Радою перед канікулами

Виборчий кодекс та нові призначення: як вплинуть на країну закони, ухвалені Радою перед канікулами

 

Наступна публікація