Данилюк анонсував подання до Ради президентського законопроекту щодо незаконного збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами секретаря РНБО, проект закону буде внесений до парламенту після узгодження з МВФ.

Президент України Володимир Зеленський найближчим часом подасть до Верховної Ради законопроект про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Про це заявив новопризначений секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк після зустрічі з місією МВФ, пише УНІАН.

"Президент Зеленський найближчим часом подасть цей законопроект до Верховної Ради, саме його команда розробила такий законопроект", - наголосив він.

Також Данилюк висловив сподівання, що сьогодні, 28 травня, законопроект буде остаточно узгоджений з міжнародними партнерами України. Після цього він буде поданий до парламенту.

"І ніщо не може зупинити депутатів в ухваленні цього важливого рішення", - резюмував секретар РНБО.

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроекти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції