Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ДБР передало до ГПУ документи про силове приведення Порошенка на допит – Венедіктова

ДБР передало до ГПУ документи про силове приведення Порошенка на допит – Венедіктова

Рішення щодо спрямування їх до суду мають ухвалити в Офісі генерального прокурора.

Експрезидент Петро Порошенко проігнорував три десятки викликів на допити, тому щодо нього може бути використаний такий засіб, як силове приведення. Про це заявила тимчасова виконувачка обов’язків директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова в інтерв’ю LB.ua.

Очільниця ДБР підтвердила, що більшість проваджень розпочаті за заявами високопосадовця Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова. "Не знаю, чому це має бути таємницею", - зауважила вона та додала, що "нічого особистого" до фігуранта цих розслідувань не має.

Відео Близько трьох годин тривав допит Порошенка в ДБР

Петро Порошенко таки з'явився на допит до Державного бюро. До цього він проігнорував більше двох десятків викликів, а в ДБР навіть заговорили про те, що можуть доправити його силоміць. Утім, цього не знадобилося. Політик сам прийшов, щоб відповісти на запитання в справі про можливу державну зраду під час підписання Мінських домовленостей. Саме спілкування з правоохоронцями тривало близько трьох годин. Порошенко поскаржився на перелік запитань, які йому ставили слідчі.  

Близько трьох годин тривав допит Порошенка в ДБР

Разом із тим Венедіктова відзначила, що "провадження просуваються дуже важко", тому що "Петро Олексійович не з’являється на допити". "Є в нього така звичка", - сказала вона і уточнила, що Порошенко не з’являвся на виклики вже 30 разів. Керівниця слідчого органу пояснила, що в межах процесуального законодавства пакети документів із доказами цього направлені до ГПУ, після чого матеріали мають передати до суду. "Нехай суд вирішує, чи достатньо підстав для приводу", - пояснила вона.

Венедіктова конкретизувала, що телефонувала генеральному прокурору Руслану Рябошапці з приводу зустрічі зі слідчим у справі Порошенка та застосування примусу щодо народного депутата. "Чекаємо на його рішення", - уточнила очільниця ДБР. На її думку, прописану в законі процедуру необхідно виконувати, попри існування недоторканності.

"Ми маємо закінчити процедуру і передати м’яч на поле прокуратури. Далі прокуратура має діяти в межах законодавства і передати м’яч до суду. Все. Тобто задача правоохоронної системи, мені здається, - показати дотримання процедур. Це ж не означає, що хтось когось хапатиме і кудись вестиме, ні. Ухвала вручається людині. Але її ще треба вручити", - пояснила Венедіктова. І додала, що "з юридичної точки зору, якщо є рішення суду, і особа є свідомим громадянином, вона це рішення виконає".

"І не треба жодного примусу. А якщо ми не виконуємо рішення суду, відреформованого, до речі, тоді, мабуть, це питання", - підсумувала Венедіктова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції