ДБР підозрює Порошенка у спробі повалити самого себе - адвокат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Захист Порошенка звернувся до ДБР з клопотанням про закриття кримінальних проваджень.

Державне бюро розслідувань підозрює п'ятого президента України Петра Порошенка у можливому поваленні конституційного ладу або в захопленні державної влади, що є "абсолютною маячнею".

Про це під час брифінгу заявив його адвокат Ігор Головань.

"У суспільстві обговорюють підозру, яку ніхто не бачив. Навіть у цих кількох реченнях очевидна абсурдність всіх звинувачень, про які каже ДБР: ст.109 ч.3 ККУ (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), але ч.3 ст.109 - це дії, передбачені ч.2 цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади. Тобто, ДБР вважає, що п'ятий президент публічно закликав до повалення самого себе або розповсюджував матеріали із публічними закликами до повалення самого себе", - наголосив він.

На думку Голованя, підозра проти його підзахисного є "нічим іншим, як російським замовленням на завдання шкоди репутації п'ятого президента". Також адвокат зазначив, що Порошенку намагаються перешкодити провести зустрічі з іноземними лідерами на саміті Європейської народної партії в Хорватії і на Форумі безпеки в Канаді.

"Ми звернулися до ДБР із заявами про клопотання про закриття кримінальних проваджень. З останніх сил, чіпляючись за крісло, яке швидко вислизає, директор ДБР Роман Труба викинув останній козир - проєкт повідомлення про підозру п'ятому президенту України. Поспіх Труби та його наставника Портнова обумовлений ​​не тільки близьким звільненням керівника ДБР... І конвульсії Труби - всього лише спроба ухилитися від виконання судового рішення", - додав він.

Своєю чергою прессекретарка ДБР Анжеліка Іванова пояснила, що нині документ дійсно є проєктом повідомлення про підозру, а не підозрою, повідомляє "5 канал".

"У документі йдеться про підозру п'ятому президенту України в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.109 і ч.2 ст.363 КК. Після того, як документ буде підписаний ГПУ і буде погоджено подання на дачу згоди Верховної Ради на притягнення до кримінальної відповідальності, то тоді це буде не проєкт, а повідомлення про підозру", - сказала вона.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку у справі про можливий неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року. В Генпрокуратурі пообіцяли вивчити цей документ. Сам Порошенко через цю інформацію перервав свою поїздку в Туреччину та повернувся в Україну. Його пресслужба назвала останні події виконанням російського замовлення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції