Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дебати Порошенка і Зеленського: Аласанія анонсував зустріч зі штабами кандидатів

Він також запевнив, що дебати відбудуться 19 квітня.

Голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія заявив, що на 5 квітня запланована зустріч зі штабами кандидатів у президенти Володимира Зеленського та Петра Порошенка для обговорення умов проведення передвиборчих дебатів.

Про це він заявив на брифінгу 4 квітня, передає "Інтерфакс".

"Завтра буде перша установча зустріч з обома штабами. Ми домовилися зустрітися й обговорити це питання (проведення дебатів – ред.)", - повідомив Аласанія.

Він також запевнив, що дебати відбудуться 19 квітня і НСТУ вже готується до їхнього проведення. При чому відбудуться вони "із кандидатами або без них".

"19 числа між 20 і 21 годиною дебати будуть проведені в будь-якому варіанті, навіть незалежно від того, чи будуть кандидати. Ми повинні цей час забронювати саме під це. І в цей час у нас будуть або нейтральні картинки, якщо не з'являться кандидати, але вони будуть проведені. Ми будемо готові до участі обох кандидатів в будь-якому варіанті", - підкреслив Аласанія.

Нагадаємо, одразу після оголошення даних екзитполів про перемогу в першому турі президентських виборів 31 березня кандидат Володимир Зеленський заявив, що готовий до дебатів із опонентом, який потрапить разом із ним до другого туру. Наступного дня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати Зеленського та чинного президента Петра Порошенка. Ще через день радник Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що не бачить сенсу у дебатах. Водночас у соцмережах розпочалася хвиля під хештегом #хочубачитидебати.

2 квітня народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова зареєстрували законопроект про обов’язкові дебати кандидатів в президенти перед другим туром виборів. Але керівник комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар висловила сумнів у тому, що "правила можна змінювати під час гри".

Наступного дня, 3 квітня, сам Зеленський викликав Порошенка на дебати, але озвучив низку умов. Серед них – місце проведення на стадіоні "Олімпійський", але його адміністрація невдовзі заявила, що не отримувала заявок на проведення дебатів між кандидатами в президенти. 

Суспільне зі свого боку заявило, що організувати трансляцію зі стадіону "Олімпійський" технічно можливо, однак юридично зустріч кандидатів у президенти в такому форматі неможливо назвати дебатами. У Суспільному посилаються на положення Центрвиборчкому щодо проведення дебатів, у якому зазначено їхнє місце – студія національного мовника. Там готові провести дебати на "Олімпійському", якщо ЦВК змінить відповідні документи.

Уночі проти 4 квітня президент Порошенко відреагував на пропозицію Зеленського та погодився провести публічні дебати на стадіоні.

 

Відео"Суспільне" технічно може провести дебати, де завгодно - Аласанія

Тільки треба визначитися вже зараз. Голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія відреагував на заяви кандидатів щодо проведення дебатів на НСК "Олімпійському". До нього поки ніхто не звертався із такою пропозицією. У першу чергу добро має дати Центральна виборча комісія. Адже саме вона має фінансувати організацію цього заходу.    

"Суспільне" технічно може провести дебати, де завгодно - Аласанія

Залиште свій коментар

Вибір редакції