Делегація України в ПАРЄ обурилася через доповідь Ягланда: генсек РЄ не згадав Крим й Донбас

Про це повідомила перший заступник глави українського парламенту.

Українська делегація в ПАРЄ готує листа, в якому висловить обурення через відсутність у щорічній доповіді генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда згадок про порушення прав людини в Криму і на Донбасі.

Про це повідомила у Facebook перший спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона розповіла, що нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв поставив спільне від української делегації питання Ягланду: як так трапилося, що в щорічній доповіді про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар, заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку. 

"На нашу думку, Янгланд дав жахливу і цинічну відповідь! Він заявив, що начебто інформація про стан з правами людини в окупованому Криму і Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини, тому що в цю доповідь включається інформація, що отримана від cпеціальних моніторингових місій Ради Європи і т.д. А так як до Криму і Донбасу ніякі місії минулого року не допускалися, то і ніяка інформація в доповідь не увійшла! Це просто жахіття! Відповідав він дуже невпевнено, і його позиція викликає обурення. Виходить, що якщо РФ закрила від світу окуповані територіі - то відтепер РЄ мовчатиме про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба. Наша делегація готує листа з обуренням цією позицією", - написала Геращенко в соцмережі.

 

Раніше повідомлялося, що депутат Надія Савченко вперше виступила на сесії ПАРЄ. Вона заявила у Стразбурзі, що Росія повинна відповісти за порушення прав людини у Європейському суді. Наголосила на викраденні українців, в тому числі й кримських татар. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: