Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Демчишин сказав, хто стоїть за акціями протесту шахтарів

Міністр переконаний, що борги із заробітної платні перед гірниками скоро вдасться погасити.

Шахтарські акції протесту в Західній Україні стимулює енергохолдинг "ДТЕК" Ріната Ахметова.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин в Києві в середу, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Передовсім, все це відбувається в західному регіоні - Львів, Волинь, звідки ми постачаємо вугілля "Західенерго". Знову-таки, мій "улюблений" ДТЕК: вони не хочуть, що б ми їм постачали це вугілля, тому різними способами стимулюють людей атакувати мене, виходити на вулицю і не працювати. Не видобувати вугілля, яке я міг би продати "Західенерго", - сказав він.

Державні шахти в 2015 році відвантажили "Західенерго", яке належить ДТЕК, 100 тисяч тонн вугілля, але як оплату від енергохолдингу так і не отримали. "У цьому році знову відвантажили близько 80 тисяч тонн. Вони також не заплатили", - резюмував Демчишин.

В 2016 році з держбюджету виділено 500 млн гривень, що дозволить погасити заборгованість перед шахтарями по заробітній платі.

На думку міністра, ситуацію можна пояснити лише політичними мотивами і бажанням "розгойдати" ситуацію.

Нагадаємо, що раніше 22 квітня 2015 року шахтарі влаштували у Києві гарячий день протестів. Як повідомлялося на сайті Конфедерації вільних профспілок України, гірників особливо обурило те, що перші особи держави проігнорували ІІІ з'їзд шахтарів України, який відбувся напередодні.

У протестному маршруті гірників було три локації - Адміністрація президента, Верховна Рада та Міністерство енергетики. Емоції почали накалятися від самого початку, коли вранці близько 10-ї години шахтарі прорвали охорону і наблизилися до будівлі АП.

Після пікету на Банковій учасники протесту зібралися біля будівлі парламенту. Далі протестувальники перекрили рух на Хрещатику і встановили намет біля Міненерговугілля. Під час його встановлення навіть сталася бійка, коли невідомий чоловік із рацією намагався завадити діям шахтарів.

Примітно також, що в акції протесту брало участь чимало шахтарів ДТЕКу - приватної енергетичної компанії Ріната Ахметова. Вони, зокрема, зізнавалися на камеру, що їм зарплату виплачують регулярно, а мітингувати вони приїхали "за компанію".

Залиште свій коментар

Вибір редакції