Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Демілітаризація Дебальцевого та звільнення заручників. Про що говорили в Мінську

Представники бойовиків продовжують порушувати режим припинення вогню в районі Станиці Луганській, зриваючи таким чином реалізацію рамкового рішення.

Стали відомі підсумки чергової зустрічі в Мінську.

Про це у Facebook повідомила прес-секретар представника України на переговорах у Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, головна тема в підгрупі з безпеки - імплементація рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів. Але бойовики продовжують порушувати режим припинення вогню в районі Станиці Луганській, зриваючи таким чином реалізацію рамкової рішення.

"З метою подальшої деескалації ситуації на Донбасі Україна ставить питання про демілітаризацію Дебальцевого. Ми наполягаємо: розведення сил і засобів повинно відбуватися від лінії, визначеної Меморандумом 19 вересня 2014 року за умови повного припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення. Слід особливо відзначити, що Україна повністю виконує взяті на себе зобов'язання в питаннях безпеки", - говориться в повідомленні.

А ключова тема роботи гуманітарної підгрупи – звільнення незаконно утримуваних осіб Тристороння контактна група доручила підгрупі з гуманітарних питань підготувати все необхідне для звільнення максимальної кількості людей ще до новорічних свят. І в підгрупі з безпеки, і в гуманітарній підгрупі, і в контексті соціально-економічних проблем гостро стоїть питання відкриття КПВВ в Золотом. Представники бойовиків, як і раніше, не дають виразних пояснень про причини блокування відкриття КПВВ. Україна в черговий раз на всіх рівнях підтвердив свою повну готовність до відновлення роботи цього пункту пропуску до 10 грудня 2016 року.

"Тристороння контактна група доручила підгрупі з економічних питань в максимально стислі терміни організувати підписання протоколу, який би дозволив розблокувати роботу Попаснянського водоканалу на території Луганської області", - резюмувала Оліфер.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що тільки спільними зусиллями президента, СБУ і парламенту, і за підтримки міжнародного співтовариства нещодавно вдалося звільнити Володимира Жемчугова і представника ООН Юрія Супруна.

Для України зараз є ключовими проекти, спрямовані на відновлення інфраструктури Донбасу, соціальну допомогу постраждалим від російської агресії і зміцнення миру на Сході країни.

Відео У Мінську на засіданні гуманітарної підгрупи обговорюватимуть війну на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції