Денісова клопочеться в ООН про звільнення політв’язнів Кремля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Омбудсмен надіслала листа на адресу верховного комісара з прав людини.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до колеги з ООН із листом. У ньому вона просить Зейда Раад аль Хусейна допомогти зупинити свавілля російської влади.

У документі наголошується на численних порушеннях прав та свобод політичних в’язнів під час утримання у пенітенціарних установах Російської Федерації, зокрема, щодо застосування примусового лікування, тортур та психологічного тиску, жорстокого ставлення з боку адміністрації установ відбування покарання тощо. "Прошу вас сприяти візитам представників міжнародних гуманітарних організацій до громадян України, утримуваних на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території, для здійснення неупередженого та об'єктивного моніторингу дотримання прав позбавлених волі осіб, сприяти проведенню незалежного медичного обстеження громадян України, якими оголошено безстрокове голодування", - зазначається у листі Денісової до верховного комісара ООН з прав людини.

ВідеоДенісова попросила посла США в Україні вплинути на РФ для доступу до політв'язнів

Омбудсмен Людмила Денісова попросила посла США Марі Йованович вплинути на Москву. Для того, щоб Росія дозволила відвідати наших бранців, зокрема і кінорежисера Олега Сенцова. Йованович розповіла, що посол США у Москві теж звертався із проханням відвідати бранця. Але відповідь так і не отримав. Олега Сенцова утримують у колонії "Білий ведмідь" за полярним колом. Він голодує вже 60-й день з єдиною вимогою - звільнити всіх українських бранців Кремля.

Денісова попросила посла США в Україні вплинути на РФ для доступу до політв'язнів

Омбудсмен закликала Хусейна вжити усіх можливих заходів для звільнення українців, які незаконно утримуються Російською Федерацією за безпідставними та політично мотивованими звинуваченнями.

Як повідомлялося, напередодні до українського політв’язня Олега Сенцова не пустили священика, котрий спеціально приїхав до Лабитнангі, аби зустрітися із режисером. Стан іншого українського активіста Володимира Балуха залишається тяжким – про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. А мама політв’язня Олександра Кольченка повідомила, що син "виглядає недобре", проте почав набирати вагу після припинення голодування.

Фотогалерея Україна з тобою! На "Олімпійському" запалили файєри на підтримку ув'язненого в Росії Олега Сенцова (35 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції