Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Денісова порівняла отримання громадянства РФ мешканцям ОРДЛО з "паспортизацією" в Криму і закликала світ відреагувати на указ

За її словами, Росія ставить під загрозу життя мешканців ДРН і ЛНР.

Ухваленням указу про спрощення процедури набуття російського громадянства жителями окупованого Донбасу Крем продемонстрував, що є учасником конфлікту на Донбасі. Про це йдеться у заяві уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

За її словами, цей указ Володимира Путіна спричинить новий виток гібридної війни, яку п’ятий рік веде Росія проти України. Спрощену процедуру набуття громадянства Росії вона порівняла з примусовою "паспортизацією" в анексованому Криму.

"Мотивуючи своє рішення захистом прав і свобод людини і громадянина, Російська Федерація ігнорує загальноприйняті принципи і норми міжнародного гуманітарного права, ставить під загрозу життя людей на окупованих частинах Донбасу", - йдеться у заяві обудсмена.

Денисова зазначає, що, отримавши російські паспорти, жителі окупованих територій залишаються українськими громадянами. Вона закликає міжнародну спільноту засудити втручання сусідньої держави в державний суверенітет України. "Мільйони громадян України, які опинились у заручниках Російської Федерації та її маріонеткових "республік" потребують допомоги усього світу", - наголосила вона.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

ВідеоЖителі Донбасу дуже обережно говорять про бажання мати російський паспорт

Як реагують на російську паспортизацію на Донбасі - аби це з'ясувати, знімальна група ТСН поїхала на один із контрольно-пропускних пунктів. Про документи держави-окупанта там говорять обережно.  

Жителі Донбасу дуже обережно говорять про бажання мати російський паспорт

Залиште свій коментар

Вибір редакції