Депутат-соціаліст, голова міліції та в'язень: ким був Луценко до посади генпрокурора

Новий керівник ГПУ має за плечима яскраву політичну кар'єру.

Доля неодноразово випробовувала Юрія Луценка на міцність, перш ніж винагородити високими посадами. У велику політику він потрапив із самих низів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу був помічником Олександра Мороза у Соцпартії, редагував партійну газету, став депутатом. Українцям став уперше широко відомим завдяки активній участі в акції "Кучму геть!" - перших масових протестах на Майдані в історії незалежної України.

Луценко закидував яйцями будівлю МВС, писав криваві послання тодішньому міністрові Юрію Кравченку, соромив міліціонерів за поведінку. Жодна найризикованіша акція, неодмінно із сутичками з правоохоронцями, не обходилася без нього.

Від помічника депутата до генерального прокурора пройшов шлях Юрій Луценко

У велику політику Юрій Луценко потрапив із самих низів: був помічником Олександра Мороза, редагував партійну газету, став депутатом - усе  у вільний від боротьби час. Жодна найризикованіша акція, неодмінно із сутичками з правоохоронцями, не обходилася без нього. Після помаранчевої революції польовий командир Майдану Юрій Луценко очолив міліцію. Далі на нього чекала посада міністра і арешт. 

Перший вигин долі – після помаранчевої революції польовий командир Майдану Луценко очолює міліцію. Тоді була кримінальна справа проти Бориса Колеснікова, поїздка на БТРі до Рината Ахметова та багато іншого. Його діяльність на посаді міністра була яскравою, хоча гучні справи й не були доведені до кінця.

Після розпаду помаранчевої коаліції Луценко на прохання президента Віктора Ющенка залишається міністром в уряді свого ідеологічного опонента Віктора Янковича. Вже за кілька років той-таки Янукович, зійшовши на вершину влади, відправив екс-міністра за ґрати. Начебто за те, що дав квартиру своєму водієві та витратив бюджетні кошти на святкування дня міліції. Після двох років тюрми Луценка помилували.

Вийшовши на волю той повертається до політики, стає близьким соратником Петра Порошенка. Разом із ним бере активну участь у Революції гідності. Стає керівником фракції БПП. І ось тепер – очолює Генеральну прокуратуру, якій завдячує тюремним строком.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: