Депутати "Голосу" хочуть звільнити Трубу з ДБР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардепи пропонують повністю перезавантажити Державне бюро розслідувань.

Депутати фракції "Голосу" у Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт про Державне бюро розслідувань, який передбачає звільнення Романа Труби з посади керівника і повне перезавантаження відомства.

Про це йдеться в оприлюдненій політсилою заяві.

"Законопроєкт "Голосу" передбачає повне звільнення і призначення на конкурсній основі не лише заступників, але й керівника ДБР. При цьому конкурсні комісії мають складатися з 6 представників: трьох за поданням Офісу президента і ще трьох — від Громадської ради міжнародних експертів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, законопроєкт "Голосу" є протилежним президентській ініціативі щодо ДБР, згідно з якою пропонується залишити Трубу на посаді й надати йому всю повноту влади у бюро.

"Така людина, як Роман Труба, яка довела свою лояльність будь-якій владі, не може бути керівником. Але замість того, щоб звільнити його, Трубу пропонують залишити, і ще й надати йому можливість звільняти заступників та призначати їх без конкурсів, і навіть створювати нові підрозділи. Ми категорично проти переведення людей з інших органів влади, ми виключно за прозорі конкурси і прозору роботу конкурсних комісій. До їхнього складу повинні увійти представники Ради громадського контролю при ДБР, яка також має обиратися прозоро - онлайн-голосуванням", - наголосила нардепка Олександра Устінова.

Депутати фракції "Голосу" у Верховній Раді зареєстрували альтернативний президентському законопроект про Державне бюро...

Опубликовано Голос Среда, 18 сентября 2019 г.

Нагадаємо, раніше Труба звільнив голову пресслужби ДБР Андрія Мальчика. Співробітники відомства вважають, що це сталося через оприлюднення новини про відкриття справи на колишнього президента Петра Порошенка за заявою екс-чиновника часів Януковича Андрія Портнова.

Згодом очільник бюро звільнив ще чотирьох керівників управлінь ДБР, назвавши це "ротацією".

Після цього заступниця керівника ДБР Ольга Варченко звинуватила його у зловживанні владою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції