Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депутати-гомофоби можуть закрити Україні дорогу до безвізового режиму з ЄС

ТСН.ua з'ясував, що буде з законопроектом про протидію дискримінації, яка стосується сексуальних меншин.

Минулого тижня депутати з різних фракцій демонстрували дивовижну одностайність. Навіть прибічники Митного союзу дружньо голосували за всі "єврозакони". Більше того, віддали 371 голосів за довибори в Раду на 5 скандальних округах.

Судячи з усього, в такому ж ключі парламентарії мають намір працювати і далі.

І лише один закон може зіпсувати таку чудову картину. Нардепи відмовилися розглядати законопроект №2342 про протидію дискримінації сексуальних меншин.

"Голосів для підтримки законопроекту про протидію дискримінації в залі Верховної Ради немає", - повідомив журналістам Олександр Єфремов і додав, що регіонали голосуватимуть за цей закон у вільному режимі. А це означає, що він може набрати 226 голосів, а може і не набрати.

Регіонал Володимир Макеєнко налаштований оптимістично. "Вперше у вівторок не пройшов закон про митний тариф,  але потім внесли поправочки і в четвер проголосували. Точнісінько так, думаю, буде і з цим законопроектом", - каже депутат.

Які ж поправки можуть внести депутати? Документ зокрема вводить в законодавство України новий термін "сексуальна орієнтація". Ось це словосполучення і спантеличує  народних обранців. "Це стало каменем спотикання до всього", - зазначив у розмові з ТСН.ua ударівець, глава комітету з питань прав людини Валерій Пацкан.

Цей термін можуть замінити на якусь більш розмиту, неконкретну форму. Наприклад, "боротьба з усіма формами дискримінації". Але от чи погодяться єврочиновники на такий вихолощений варіант? Чи вдасться їх переконати, що тільки в такому вигляді цей закон може пройти через Раду? Цю складну місію поклали на омбудсмена Валерію Лутковську. Сьогодні-завтра вона вилітає до Брюсселя.

Також у кулуарах подейкують, що закон можуть взагалі не винести під купол, а повністю перекласти захист секс-меншин на омбудсмена, розширивши її повноваження. Але для цього знову ж таки треба вмовити Брюссель.

"Якщо зараз суспільство і політики не готові вирішити складний інтеграл, то давайте вирішувати його частинами. Ми як офіс готові запропонувати методи боротьби з дискримінацією, дієвий механізм, - запевнив ТСН.ua прес-секретар омбудсмена  Михайло Чаплига. - Природно, для цього будуть потрібні зміни в законодавстві".

Ще один важливий момент, який тут слід прояснити - цей законопроект не пов'язаний з угодою про асоціацію. Він є одним із законів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС. І без нього не буде оголошено на саміті у Вільнюсі про завершення першої стадії виконання плану. Це не дасть можливості перейти до другої стадії - до підготовки вже до безпосередньо безвізового в'їзду українців до країн Європейського союзу.

Політолог Вадим Карасьов все ж сподівається, що депутати знайдуть компромісні формулювання і законопроект таки буде прийнятий.

"Якщо цей закон не буде успішно прийнятий і навколо нього буде достатньо запекла війна із звинуваченнями Європи в різного роду содомських гріхах, то це тільки продемонструє дрімучість і відсталість наших політиків і країни в цілому", - зазначає політолог.

"Тут все просто - треба брати на себе політичну відповідальність, - переконаний заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. - І влада, і опозиція намагаються піти від тем, які не дуже популярні в українському суспільстві. Це не правильна позиція. Тут, навпаки, треба вести роз'яснювальну роботу, працювати зі своїми виборцями. Намагатися змінити правила гри".

Олена ЯХНО

Залиште свій коментар

Вибір редакції