Депутати Івано-Франківської облради підтримали блокаду торгівлі з ОРДЛО

Дата публікації
Депутати Івано-Франківської облради підтримали блокаду торгівлі з ОРДЛО

Reuters

За звернення проголосували більшість обранців.

Івано-Франківська обласна рада ухвалила звернення щодо підтримки блокади торгівлі з окупантами.

Про це повідомили у прес-службі облради.

"10 березня, під час сесії Івано-Франківської облради, депутати ухвалили звернення до президента України, прем'єр-міністра та голови Верховної Ради з вимогою якнайшвидше припинити торговельно-економічні відносини з окупованими територіями на сході України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, документ ініціював УКРОП та опрацювали всі фракції. За звернення проголосували більшість депутатів – 61 обранець.

"Фракція УКРОП виступає за таке звернення на підтримку учасників бойових дій, які розпочали блокаду. Основна вимога блокувальників – звільнити всіх полонених. На жаль, влада про це не згадує. Натомість панічно звітує про економічні втрати: 5% валютної виручки, ВВП тощо. А хіба ця війна не завдає збитків, економічних втрат? Влада стверджує, що в нас не буде вугілля, не буде що спалювати, не буде що завозити на Бурштинську ТЕС. Тоді чому Бурштинська ТЕС майже 100% електроенергії експортує за кордон? Українці з того нічого не мають. Це чистий бізнес. Скажіть, будь ласка, що це за поняття: підконтрольні підприємства на непідконтрольних територіях? Як це розуміти? І чи не на тих підконтрольних Ахметову шахтах зберігається зброя та "Буки", які вбивають наших юнаків?" - наголосив голова фракції УКРОП в облраді Микола Палійчук.

До того ж у документі депутати вимагають визнати факт окупації територій Донбасу, почати реалізовувати програми розвитку шахт та видобувних промислів вугілля на підконтрольній території, розробити державну програму впровадження альтернативних видів електроенергії та вжити заходів щодо диверсифікації джерел постачання вугілля в Україну.

Водночас в облраді закликали створити Тимчасову слідчу комісію ВРУ з питань розслідування умов законності ведення торгівлі з тимчасово окупованою територією.

Окремо Палійчук, посилаючись на дані соціологічних досліджень, запевнив, що 80% мешканців Прикарпаття підтримує учасників блокади.

Івано-Франківська обласна рада

Нагадаємо, раніше зі зверненням припинити торгівлю з ОРДЛО виступили депутати Львівської, Полтавської, Волинської та Тернопільської облрад.

Зазначимо, залізнична блокада на Донбасі триває вже понад місяць. Поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій не пропускають добробати, адже вважають неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога - не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих.

Нардепам не вдалось переконати активістів припинити блокаду

Нардепам не вдалось переконати активістів припинити блокаду

Наступна публікація