Депутати почали судову війну один із одним через нафту Курченка

Правоохоронці досі не можуть встановити істину в кримінальному провадженні.

Депутати закидають один одного судовими позовами. Сергій Пашинський від "Народного фронту" програв у Печерському суді депутатам Добродомову та Соболєву, які звинувачують колегу в крадіжці 80 тисяч тонн нафти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після Євромайдану держава арештувала пальне, яке належало підприємству соратника Януковича Сергія Курченка. Воно зберігалось на Одеському припортовому заводі, але потім держпідприємство продало його приватним особам за заниженою ціною. "У справі фігурує нанесення збитків від 250 ло 280 мільйонів", - твердить Добродомов.

Протягом двох років правоохоронці намагаються з'ясувати, куди зникли нафтопродукти. Політики, обізнані із ходом слідства, відкрито заявляють – до схеми з незаконним продажем нафти причетний народний обранець Сергій Пашинський. "Там фігурувала така людина – Тищенко. Не секрет, що Тищенко і Пашинський – друзі та партнери", - каже екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе. "Коли я заявив, що треба розібратися з причетністю Пашинського до цієї оборудки, Пашинський подав на мене та Соболєва до суду", - додає Добродомов.

Печерський суд постановив: заяви про те, що Пашинський вкрав нафту Курченка – не наклеп, а суб'єктивна думка народних депутатів, і вона має право на існування. Але Пашинський таким вердиктом не задоволений. "Я вважаю, що суддя винесла неправосудне рішення", - заявив він.

ВідеоСергій Пашинський програв у Печерському суді депутатам Добродомову та Соболєву

Добродомов твердить, що Пашинський погрожує притягнути суддю Ларису Цокол до відповідальності за винесення невигідному йому рішення. Його колеги під куполом певні – це неприпустимо, бо є прямим тиском на суд і заслуговує на кримінальну відповідальність.

На кону – депутатський мандат. Пашинський каже: в разі, якщо його причетність до оборудки буде доведено, піде з парламенту перш, ніж його звідти попросять прокурори. "Я звернувся у Генеральну прокуратуру з проханням перевірити всі факти. Це було більше року тому. Мені відомо, що ніякого складу злочину там немає", - переконує нардеп.

Але правоохоронці не квапляться із розслідуванням цієї справи. "Ця справа виїхала дивним чином на возах із ГПУ і ніяк не може доїхати до НАБУ вже більше місяця", - каже депутат Соболєв. Зараз ані в Генеральній прокуратурі, ані в Національному антикорупційному бюро – про справу ні сном, ні духом. Кримінальне провадження лежить в Одеській прокуратурі. Там кажуть лише, що слідство триває. Триває вже другий рік. А за цей час ані нафти, яку можна було б передати Збройним силам, ані винних у її крадіжці не знайдено.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: