Депутати повернули на доопрацювання законопроєкт Зеленського про "злодіїв у законі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проєктом пропонується ввести нові поняття до ККУ.

Верховна Рада на засіданні 4 лютого нардепи повернули на доопрацювання законопроєкт глави держави Володимира Зеленського №2513 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою".

Пропозицію підтримали 268 нардепів.

Зазначимо, що перед цим профільний комітет рекомендував нардепам ухвалити законопроєкт у другому читанні. Однак ті вирішили відправити документ на доопрацювання та повторне друге читання.

Документ пропонує ввести в кримінальне законодавство поняття "злодій в законі" і відповідальність за цей статус. А саме у Кримінальний кодекс ст. 255-1, згідно з якою за приналежність до "злодіїв в законі" передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 10 років. За керівництво злочинним угруповуванням пропонують саджати на 7-12 років.

Також ст. 255-2 ККУ, яка також передбачена законопроєктом, запроваджує кримінальну відповідальність за замовлення злочину "злодієві в законі". Карати пропонують терміном від 3 до 10 років залежно від тяжкості наслідків злочину.

Зеленський також запропонував ввести у Кримінальний кодекс поняття "сходка" і пропонує відповідальність за участь у них – від 3 до 6 років позбавлення волі.

Раніше президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про визначення розміру застави під час обрання запобіжного заходу за вчинення тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Згідно з пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується надати суду право не визначати розмір застави під час обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину.

Плейлист 19 відео Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Чотириста народних депутатів впроваджують нові законопроєкти. Актуальне про зміни та реформи у стінах законодавчого органу держави.

Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Залиште свій коментар

Вибір редакції